2023-08-23 14:48:55

11 ametit, kus saab ringireisimise eest palka

05.04.2018

Jagame Sinuga nimekirja põnevatest ametitest, kus saab ringireisimise eest ka töötasu.

Kas Sinu aasta lubaduste nimekirjast leiab punkti „rohkem reisida“? Või ehk möödub Sinu jaoks ajaarvamine ühest reisist järgmise reisini nädalaid lugedes? Kui jah, siis on Sinus peidus tõeline reisipisik ja võiksid kaaluda karjäärivalikut, mis võimaldab Sul üheaegselt maailma avastada ja raha teenida.

Jagame Sinuga nimekirja põnevatest ametitest, kus saab ringireisimise eest ka töötasu.

1. Reisigruppide giid
Giidiamet kõlab kui unistus – see võimaldab külastada sageli või lausa elada mõnes välisriigis ning jagada turistidega selle maa (või nende maade) kõige ehedamaid elamusi ja kaunimaid vaateid. Sul on võimalus jutustada põnevaid lugusid, pidada maha pikki vestlusi ajaloo teemadel, maitsta riikide parimaid toitusid ja nautida veetlevaid laulu- ja tantsuesitusi. Giidiamet ei nõua aastatepikkust väljaõpet, sageli piisab suurepärasest keelevaistust, haaravast lugude rääkimise oskusest ja heast mälust.

2. Tõlk
Tõlgitöö eeldab vähemalt kahe keele suurepärast valdamist. Kõik ülejäänu on seotud Sinu soovidega – kui Sind tõmbab poliitika, siis miks mitte vaadata näiteks Brüsseli poole? Kui valdad hiina keelt, ootavad Sind lõputud võimalused Hiinas – olgu huvipakkuvaks valdkonnaks turism või näiteks ärisuhete loomine Eesti ja Hiina vahel. Kui tahad tegeleda kirjasõna tõlkimisega, siis võid seda teha ükskõik kust, vajalik on vaid internetiühendus. Keelekeskkonnas elamine on kindlasti suureks eeliseks – nii ei lähe Sinu oskused rooste ja oled alati kursis uusima keelekasutuse ja sõnavaraga.

3. Pulmafotograaf
Mainekaks fotograafiks saamine nõuab pühendumist, aega, „head silma“ ja head suhtlemisoskust. Pulmafotograafide töö ei ole kindlasti kergete killast – tööpäevad on sageli pikad ja pingelised ning vastutus on väga suur. Samas on selles töös ka palju helgeid momente ja rõõmu, rääkimata arvukatest ringireisimise võimalustest. On ju muutumas välismaal peetavad pulmapeod üha populaarsemaks.

4. Au pair
Kui armastad tegeleda lastega, siis võiksid kaaluda au pair-i ametit. Au pair on lapsehoidja, kes ei tule vaid paaril korral nädalas perele appi, vaid elab koos nendega ühe katuse all. Au pair-i ülesanneteks on pakkuda tuge nii järelkasvu õpetamises, keelepraktikas kui ka koduste toimetuste tegemises. Töökogemus au pair-ina annab Sulle võimaluse elada välismaal, õppida tundma kohalikku kultuuri ja loomulikult ka sihtkohariigis ringi reisida.

5. Kokk
Kokaametis ei saa jääda lootma aastatetagusele väljaõppele, seetõttu tuleb end pidevalt hoida kursis uute trendidega kokandusmaastikul. Mis oleks veel parem, kui kolida vahepeal välismaale elama ja end teises kultuuriruumis söögikultuuri osas täiendada? Kokaametiga käivad küll kaasas pikad tööpäevad ja hilised töövahetused, kuid selle kõrvalt leiab kindlasti iga reisihing aega ka kohaliku eluoluga tutvumiseks.

6. Vlogger
Vlogger on võrdlemisi uus nähtus, mille puhul elatuvad inimesed videote tegemisest. Miks mitte ühildada selline vaheldusrikas amet reisimisega ja saada palka imeilusate sihtkohtade tutvustamise ja suurepäraste ööbimiskohtade arvustuste tegemise eest?

7. Stjuardess/stjuuard
Stjuardesside ja stjuuardite päevakava on pealtnäha vägagi hektiline ja vahel võib tunduda, et öö ja päev on täiesti segamini. Samas inimesele, kes armastab reisida ja soovib tutvuda paljude maailma paikadega, on see suurepärane karjäärivalik. Lisaks tööalastele reisidele, mis viivad stjuardesse ja stjuuardeid laia maailma, käivad töökohaga sageli kaasas ka suured soodustused lennupiletite ostmisel ja hotellide broneerimisel. Töö eeldab võõrkeeleoskust, esinduslikkust ja vastupidavust – kui arvad, et Sinus on see kõik olemas, siis on tegu ühe ütlemata põneva võimalusega.

8. Piloot
Kui stjuardessi või stjuuardi ametikoht Sind ei kõneta, ent sooviksid siiski pidevalt lennata, siis on alati võimalus õppida elukutseliseks piloodiks. Hea piloot leiab endale alati tööd!

9. Inglise keele õpetaja
Kui räägid inglise keelt väga heal tasemel ja tahaksid oma teadmisi jagada ka teistega, siis tasub kaaluda inglise keele õpetaja ametit. Inglise keele kõnelejad suunduvad sageli Aasiasse, kus on nii nõudlust suurepäraste inglise keele kõnelejate järele kui ka hunnitud loodusvaated ja harjumatu, ent põnev elukeskkond.

10. Kruiisilaeva töötaja
Kui merehaigus Sind ei kimbuta ja loksuvate lainete kohin mõjub pigem rahustavalt, siis võib olla kruiisilaeva töötaja positsioon just Sinu jaoks. Võimalusi on mitmeid nii ametikoha (meelelahutaja, juuksur, köögiabiline, baarmen jne) kui ka asukoha mõttes – võid seilata mööda Doonaud, võid nautida Kariibi mere saarte maagilisi vaateid või hoopis Atlandi ookeani lõputuid ookeanilaineid.

11. Reisiajakirjanik
Armastad reisimist ja oled suurepärane sõnaseadja? Kui jah, siis on lõputult võimalusi, kuidas need kaks huvi ühendada. Võid alustada karjääri näiteks reisiajakirjanikuna mõne ajalehe heaks või töötada hoopis vabakutselisena, kes toodab erinevatele väljaannetele sihtkohalugusid – keskendugu need siis loodusele, vaatamisväärsustele või hoopis köögikunsti saladustele.

Välismaa tööpakkumisi vaata siit