2023-08-23 14:48:55

Tööintervjuu küsimused

16.06.2016

Proovi juba enne intervjuule minekut leida vastused võimalikele esitatavatele küsimustele, siis suudad välja paista enesekindlana ning oskad näidata, kuidas suudad just Sina olla firmale kasulik. Mõned näited:


"Rääkige mulle endast?"
Anna lühike ülevaade oma haridusest ja saavutustest eelmistel töökohtadel. Siis anna ülevaade, kuidas Sa oleksid kasulik ettevõttele.
"Miks Te soovite töödata just meil" või "Mis meie ettevõtte juures köidab Sind?"
Vaid mõned küsimused on tähtsamad kui need, seetõttu anna neile selge ja entusiastlik vastus. Näita üles oma huvi firma vastu. Siinkohal võid Sa välja tuua kõik faktid ja teadmised ettevõtte kohta, mida Sa oled enne intervjuud uurinud. Ära kunagi vasta, et Sinu huvi on vaid raha, see ei vii kaugele.
"Mis põhjusel Te lahkusite oma viimaselt töökohalt?"
Intervjueerija soovib teada saada, kas Sul oli probleeme eelmises töökohas. Kui Sul ei olnud mingeid probleeme, siis ütle alati otse välja oma lahkumise põhjus, nagu näiteks: firma läks pankrotti, olin tööl ajutiselt (hooajaliselt), puudusid karjäärivõimalused, soovisin oma teadmistele ja oskustele vastavat tööd jne. Kui Sul oli probleeme, siis ole aus. Näita, et Sa oled vastutustundeline ja oled õppinud oma vigadest. Sa võid rääkida oma probleemidest, kuid kasuta selleks positiivseid sõnu. Rõhuta, et läbi vigade oled Sa saanud targemaks ja tulevikus kindlasti oskad probleemide eest hoiduda.
"Mis on Teie parimad võimed?"
Olles enne intervjuud teinud selgeks, mida nõutakse antud ametikohal, siis nüüd on aeg need üles loetleda (vt ka Kaaskiri).
"Mis on Teie peamised nõrkused?"
Ole positiivne. Pööra oma nõrkused tugevusteks. Näiteks "ma muretsen tihti oma töö üle" või "Ma lähen närvi, kui minu töökaaslased on muidusööjad. Vihkan selliseid inimesi, kes käivad tööl vaid tööl käimise tõttu"
"Kumba Sa eelistad: kas meeskonnatööd või üksi töötamist?"
Vastus näitab Sinu paindlikkust. Uuri välja, kas Sinu poolt soovitud töökoht eeldab meeskonnatööd või ei. Siiski, ole aus. Too näiteid, kuidas Sa oled toime tulnud mõlemates situatsioonides.
"Kas Sa soovid teha karjääri?" või "Mis on Sinu tulevikuplaanid?"
Intervjueerija soovib näha, kas Sinu plaanid on vastavuses ettevõtte omadega. Anna talle teada, et oled raudne edasiliikuja ja soovid kindlasti areneda koos ettevõttega. Anna ülevaade oma plaanidest tulevikus ja meetoditest, kuidas oma eesmärke saavutada.
"Mis on Teie hobid?" ja "Kas Te sporti ka teete?"
Tihtipeale on hobid inimese võimete tunnistajateks. Kui Sa mängid malet, siis näitab see Sinu analüütilist mõtlemisvõimet. Lugemine, muusika ja maalimine näitavad Sinu loovust. Sport näitab Sinu otsustuskindlust ja vastupidavust, samuti ka meeskonnatööks sobivust. Mõnikord tunneb intervjueerija huvi ka sellepärast, et näha, kas Sul on töövälisel ajal aktiivset tegevust. Kui oled rohkem kodusistuja, siis võib see olla märgiks Sinu stressile, laiskusele.
"Kui suurt palka soovite?"
Ära vasta kunagi kindlat numbrit. Küsi vastu "Mida te pakute?". Las tööpakkuja teeb esimese sammu. Sa pead olema siiski kursis ametikoha palgavahemikuga. Vale ettekujutus palga suurusest võib muuta Su töö ebaefektiivseks. Kui pole kuulutatud välja palganumbreid, uuri suurusjärk omal käel välja.
"Kas soovite enda kohta veel midagi lisada?"
Kasuta võimalust ja too veelkord kokkuvõtlikult välja oma positiivsed oskused ja võimed, näitamaks oma sobivust ametikohale. Kinnita, et oled parim kandidaat ja soovid kindlasti seda tööd saada.

 

Leia vastused ka nendele küsimustele:

Sinu kvalifikatsioon

›  Miks me peaksime just Teid valima?
›  Missugused on Teie ametioskused, mis kõlbaksid just pakutavale tööle?
›  Missuguseid oskusi ja kogemusi olete omandanud viimasena?
›  Tooge näide eelmisest töökohast oma initsiatiivi ülesnäitamise kohta.
›  Mis on Teie kõige suurem saavutus?
›  Mis on kõige tähtsam selle töö juures?
›  Mis on motivaatoriks?

Sinu karjäär

›  Mida Te sooviksite teha viie aasta pärast?
›  Kas peate ennast edukaks? Kuidas Te olete oma edu saavutanud?
›  Missugusest positsioonist Te olete huvitatud?
›  Kuidas see töö sobib kokku Teie karjääriplaneerimisega?
›  Mida Te ootate sellelt töölt?
›  Missugune tööaeg Teile sobib?
›  Millal saate alustada?
›  Sinu töökogemus
›  Mida olete õppinud oma eelmistel töökohtadel?
›  Mis olid Teie suuremad kohustused?
›  Kuidas Teie eelnev töökogemus on seotud praeguse pakutava töökohaga?
›  Mis Teile kõige rohkem meeldib/ei meeldi praeguse töö juures?
›  Kes võiks olla Teie soovitajad?

Sinu haridus

›  Kuidas Teie haridus on Teid oma tööks ette valmistanud?
›  Lemmikõppeained koolis?
›  Miks valisite just selle eriala?
›  Kas soovite oma haridusteed jätkata?