2023-08-23 14:48:55

Mulje avaldamine

16.06.2016

Soovitused enne intervjuud:
›  Ole täpselt kohal. See näitab Sinu professionaalsust, kohusetundlikust ja täpsust.
›  Ole optimist ja proovi panna teised tundma end mugavalt. Ole avatud ja ära unusta andmast tervituskätt koos naeratusega.
›  Ole rahulik. Intervjuu on vaid jutuajamine mitte ülekuulamine. Isegi, kui tulemus on negatiivne, siis võta seda kui järjekordset õppetundi teel professionaalsusele. Ning jäta meelde, et ka intervjueerijad üritavad jätta head muljet endast, ehk nad on samas situatsioonis Sinuga.

Intervjuu ajal:
›  Ole enesekindel. Loo silmside intervjueerijaga ja vasta tema küsimustele selge häälega.
›  Kuula hoolega, mis Sulle räägitakse. Intervjuu ei ole ainult rääkimise koht, see on kahepoolne kommunikeerimine. Unustades ennast rääkima, paned Sa vastaspoole end ebamugavalt tundma.
›  Mõtle hoolikalt, kui vastad raskele küsimusele. Kui Sa ei ole kindel vastuses, siis proovi vastata vastuküsimusega. Näide: "Kui palju Te sooviksite palka saada?" vasta: " See on hea küsimus. Kui palju Te oleksite nõus maksma heale kandidaadile?"
› Kui on Sinu kord, siis küsi neid küsimusi, mida Sa oled ette valmistanud. Need peaksid puudutama igasugust informatsiooni ettevõtte ja ametikoha kohta, mida Sa ei ole leidnud muudest infoallikatest.
› Ära esita küsimusi, mis tekitavad mitmetpidi mõistmist " Kas komandeeringud on kohustuslikud?" ja intervjueerija loeb sellest välja, et Sa ei soovi üldse teha komandeeringuid. Liiga palju küsimusi puhkuse kohta loovad negatiivse fooni Sinu soovile tööle asuda. Kui küsid midagi, siis ole alati kindel, et Sinust saadakse aru just nii nagu Sa mõtled.
›  Näita, et Sa soovid seda tööd. Räägi erinevatest oskustest, läbi mille ettevõtte saaks kasu, kui ta Sind palkaks.. Võid huvi tunda ka spetsiifiliste üksikasjade üle, näiteks ülesanded, vastutus, kellega Sa koos tööle hakkad, kes saab ülemuseks.
›  Kehakeel on tähtis. Kui oled pinge all, siis on seda kehakeelest hästi märgata. Ära kunagi:

› Katsu oma suud pidevalt
› Köhata enne vastamist
› Näri huuli
› Teeskle naeratust
› Vibuta oma jalgu
› Pane oma käsi risti rinnale
› Röhitse
› Vaata intervjueerijast mööda
› Korja oma ülikonnalt nähtamatuid ebemeid

Peale intervjuud:

›  Käepigistus hüvastijätuks ja täna vastaspoolt selle eest, et nad leidsid aega Sinuga kohtumiseks. Küsi, millal on oodata vastust kuupäevaliselt
›  Saada email teemal "tänan Teid intervjuu eest". Proovi see saata enne, kui tehakse otsus inimese valiku kohta. See tuletab Sind meelde ja pakub head võimalust meenutada jutuajamise sisu Sinuga.
›  Kui Sinuga pole ühendust võetud lubatud ajal, tee julgelt telefonikõne intervjueerijale, kuid mitte varem kui lubatud nädala lõpus.