2023-08-23 14:48:55

Muuda end vallandamiskindlaks

16.06.2016
Majanduskriis ei jäta kedagi oma jaheda käega puutumata ning kulude kokkuhoid on teemaks igal sammul. Rasketel aegadel ei ole mitte ainult keeruline uut töökohta leida, vaid ka olemasolevat töökohta hoida. Siinkohal on ka Sinul vaja nuputada, kuidas jätkuvalt olla väärtuslik oma tööandja jaoks ning kuidas saad end muuta vallandamiskindlaks. Anname Sulle neli lihtsat vihjet, mille järgimine on Sulle abiks vallandamisohuga võitlemisel.

1. Mõtle kaasa ja tee parendusettepanekuid
Kui Sinu perekonnas on keerulised ajad, siis ikka oodatakse kõigi panust ja abi. Sama võiks rasketel aegadel toimuda ka töökohas, sest kui tööandjal läheb kehvasti, siis peagi läheb kehvasti ka Sinul. Seega on just Sinu mõjutada see, kui helge või tume saab tulevik olema. Mõtle kaasa ja tee ettepanekuid, kuidas paremini toime tulla. Just Sina võid tuua oma tööandja jaoks olulisi uusi kliente või teada lahendusi.

2. Omanda uusi oskuseid ja näita end mitmekülgsena
Praegu on just õige aeg omandada uusi oskuseid. Võta vähemalt korra nädalas aega enesetäiendamiseks. Tee endale selgeks mõni uus arvutiprogramm või näiteks see, kuidas teised osakonnad töötavad. Tööandja jaoks on oluline näha, et oled arenemisvõimeline ning mitmekülgselt kasulik.

3. Ole vastuvõtlik muutustele
Uus aeg nõuab uusi lähenemisi ja teistmoodi tegemisi. Ka Sinu tööandjal võib tekkida vajadus kasutada karmimaid abinõusid, et ellu jääda. Soovitame Sul enne vastuhakku tõsiselt kaaluda, isegi kui teemaks tulevad töömugavuste kärped või ka töötasu vähendamine. Sinu paindlikkus garanteerib pikemas perspektiivis stabiilsuse nii Sulle kui ka Sinu tööandjale.

4. Armasta oma ametit
Positiivne hoiak ning pühendumus on need, mis viivad sihile ka läbi raskuste. Sinu tööandja jaoks on olulised vaid kaks asja: kui palju Sa tood ettevõttele raha sisse või kuidas Sa aitad ettevõtte raha säästa. Kui annad töö juures rõõmuga oma parima, siis see paistab silma ning annab parimaid tulemusi.

Käes on aeg, mil pead tõestama, et just Sina oled nn asendamatu. Koondamisi alustatakse alati nendest, kelle tulemuslikkus on madal, kelle kulu ületab tulusid ning kelle pühendumus ning hoiakud jätavad soovida. Seega, pead näitama nii seda, et hoolid oma tööst, ja lisaks, et hoolid ka oma tööandjast. Kindlusta ennast!