2023-08-23 14:48:55

7 nippi, kuidas jõuda tööle õigeks ajaks

16.06.2016

Meelepärase ja hea sissetulekuga tööd ei ole kunagi kerge leida ning ilma kindla töökoha ja sissetulekuta ei ole tänapäevases materialistlikus maailmas kuigi kerge hakkama saada. Seepärast on hea töökoha säilitamine alati paras väljakutse. Sinu usaldusväärsus töötajana ning Sinu töökoha säilimine sõltub suures osas sellest, millisest küljest oled end tööl näidanud. Kui Sinu töö on Sulle oluline, peaksid iga hinna eest hoiduma tööle hilinemisest.

Siin on Sulle mõningad näpunäited, kuidas jõuda tööle õigeks ajaks:

1. Pane juba õhtul valmis riided, millega kavatsed järgmisel päeval tööle minna. Veendu, et kõik oleks pestud ja triigitud, nii väldid hommikust lisatööd. Valmista ette ka kõik muu, mida Sul järgmisel päeval võiks vaja olla: käekott koos kõige tarvilikuga, kohver või sülearvuti, mobiiltelefon ning võtmed. Pisiasjadel on omadus kergesti jalutama minna, seega pane need kindlasse kohta, siis leiad need vajadusel ruttu.

2. Veendu, et Sinu auto on töölesõiduks valmis. Hoia kütusepaak täis või käi vajadusel peale tööd koju sõites autot tankimas. Hoia autos kindlasti kogu vajaminevat varustust, et oleksid valmis Sind teekonnal tabada võivate ootamatuste vastu.

3. Selleks, et vältida sissemagamist, pane helisema kaks äratuskella: aseta üks neist oma voodi kõrvale ning teine voodist kaugemale. Selleks, et Sa ei saaks uuesti magama jääda, pane teine äratuskell, mis asub voodist eemal, helisema viis minutit esimesest hiljem.

4. Maga alati piisavalt - selleks mine varakult voodisse. Nii tunned end ärgates väljapuhanuna.

5. Kui Sinu hommikusse kuuluvad ka muud kohustused, varu nende jaoks alati küllaldaselt aega. Hommikustele majapidamistöödele ning laste kooliks-lasteaiaks ettevalmistamisele kulub tavaliselt päris palju aega. Aja kokkuhoiuks korralda nii, et kõik pereliikmed sööksid koos, et Sa ei peaks hakkama kellegi jaoks eraldi süüa tegema.

6. Leia laste kooli või lasteaeda viimiseks alternatiivne, väiksema liiklusega marsruut. Selleks, et õigeks ajaks tööle jõuda, välju majast vähemalt 30 minutit varem.

7. Lülita välja raadio ja televiisor, nii väldid ülearuseid segajaid. Püüa ka oma pereliikmetega mitte liiga pikkadesse vestlustesse laskuda, vaid meenuta neile selle asemel, et Sul on tarvis tööleminekuks valmistuda. Ära vasta ebaolulistele sõnumitele või kõnedele (kui tegu ei ole just hädaolukorraga).

Kõik need nõuanded aitavad Sul aega säästa ja nii jõuad tööle õigeks ajaks.