2023-08-23 14:48:55

Maailmas ringireisinu rännak unistuste töökohale

16.10.2017

Kas minna välismaale mitmekuisele rännakule või pingutada hoopis selle nimel, et kodumaal korralikku karjääriteed käia?

Kas minna välismaale mitmekuisele rännakule või pingutada hoopis selle nimel, et kodumaal korralikku karjääriteed käia? Kas seljakotiga maailma avastades võid eakaaslastest kuidagi „maha“ jääda ja olla hiljem tööturul vähem konkurentsivõimeline?
Hostelworld korraldas hiljuti küsitluse, mille tulemustest selgub, et üle 80% tööandjatest usub, et maailmas ringirännanul võib olla töökohale kandideerimisel märkimisväärseid konkurentsieeliseid.

Kuidas võib kogemustepagas, kuhu kuulub maailmas ringireisimine ja välismaal elamine, aidata Sul leida endale tõeliselt meelepärane töö ja milliseid eeliseid see Sulle annab?

Julgus ja enesekindlus

Pole paremat elukooli kui reisimine. See tõestab, et saad hakkama ootamatutes olukordades, olles silmitsi kultuuride ja kommetega, mis on tavapärasest niivõrd erinevad. Välismaal toime tulemine nõuab turvalisest mugavustsoonist väljaastumist ja soovi ennast proovile panna. Lisaks endas avastatud julgusele ja täiesti uuele tasemele tõusnud enesekindlusele võib välismaal reisimise ja elamise kogemus aidata Sul aru saada, mida oma eluga peale soovid hakata. Tööandja silmis on välismaal elatud periood kinnituseks sellest, et Sa tuled toime Sulle usaldatud küsimustega – teisiti pole lihtsalt võimalik!

Avar maailmavaade

Üha enam leiab ettevõtetest mitmete erinevate rahvuste esindajaid, rääkimata rahvusvahelistest koostöödest ja kliendisuhetest. Mõistmine, mida teisel pool lauda istuja või Skype-i aknas kõneleja võiks maailmast arvata, võib kasuks tulla kõige ootamatumates olukordades – kasvõi müügitehingu lõpule viimisel. Võib-olla on tööandja suunanud pilgu kindlale turule, kus riigis oled Sa elanud ja mille kohta on Sul võimalik suurepärast sisevaadet pakkuda?

Iseseisvus

Reisimise ajal oled Sa rohkem või vähem vaid enda (või oma kaasreisijate) otsustest sõltuv. See aitab Sul arendada võimekust iseseisvalt enda tegemistega hakkama saada. Olgu selleks vajadus vastu ööd väikeses Mehhiko külakeses sõnagi hispaania keelt oskamata endale öömaja leida või ilma transpordiühenduseta Armeenia mägikülast lähimasse suuremasse linnakesse hääletamine. Kõik sellised olukorrad, mida kodumaal elades vaevalt tekib, aitavad kaasa otsustusvõime ja iseseisvuse tugevdamisele.

Keeleoskus

Oled Sa elanud üheksa kuud Argentiinas või kolm aastat Põhja-Soomes, kohalik keel on kõigi eelduste kohaselt Sullegi külge jäänud – kasvõi suhtlustasandil. Üha rohkem on leida töökuulutusi, kus lisaks juba tavapärasele eesti-inglise-vene keele nõudele soovitakse värvata suhtlustasandil näiteks saksa, hispaania või soome keele oskajat – ikka selleks, et ettevõtte klientide ja koostööpartneritega suhelda ning välisturgudel kanda kinnitada.

Ettevõtlikkus

Hostelworldi küsitlusest selgus, et kolmandik maailmaränduritest on iseenda tööandjad, kes on suutnud luua mõne toote või teenuse, mis neid konkurentsivõimeliseks muudab ja leiva (või miks mitte hoopis mahlase papaia või värskeltküpsetatud quesadilla) lauale toob. Ettevõtlikkus, suutlikkus ja tahe viia ellu püstitatud eesmärke ei ole oskused, mis ühtegi potentsiaalset tulevast tööandjat külmaks jätaks!

Kas pakid juba mõttes reisiasju kokku? 
Kui tunned, et tahaksid minna mõneks ajaks reisima, siis miks mitte tutvuda välismaa tööpakkumistega klikates siin!