2023-08-23 14:48:55

Mitmekülgsed karjäärivõimalused ja ühtehoidev tööpere ootab Sind Coop’is

17.04.2020

Mitmekülgsed karjäärivõimalused ja ühtehoidev tööpere ootab Sind Coop’is

Eestis leidub vähe ettevõtteid, kus töötab tuhandeid inimesi ning seda enam on huvitav teada saada, kuidas toimib 6000 inimesega Eesti vanim ja üks suurim jaekaubanduse grupp Coop. Uurisimegi lähemalt, keda täpsemalt nimetatakse asendamatuteks coopikateks, milliseid erinevaid töökohti ettevõttes leidub ja mis on see, miks peetakse Coopi kõige ihaldusväärsemaks tööandjaks kaubanduse valdkonnas. Küsimustele vastas Coop Eesti Keskühistu personalidirektor Kerstin Jaani.
Kui palju erinevaid ametikohti Coopis leidub?
Coopil on umbes 330 kauplust üle Eesti, lisaks Eesti suurim ladu ja e-poe komplekteerimiskeskus, köögid ning kontorid. See tähendab, et meie juures töötab palju tublisid ja erinevate ülesannetega inimesi. Sellesse, et elu igas Eestimaa nurgas säiliks, panustavad igapäevaselt kõik kaupluste töötajad kassapidajatest ostujuhtideni, komplekteerijad, tõstukijuhid, raamatupidajad, kokad, personali-, haldus-, it-, turundus-, kommunikatsioonispetsialistid ja paljud, paljud teised. Isegi kunstnikel on tööd. Erinevaid ametikohti on meil lausa üle 100, seega igaüks leiab soovi korral oma.
Kes on Teie jaoks asendamatu Coopikas?
Asendamatud coopikad on absoluutselt kõik meie töötajad. Meie juures võib leida nii neid, kes alles asunud tööelu mitmekesiseid võimalusi avastama, juba mõnda aega suurema kogemuste pagasiga mööda karjääriteed ringi reisinud kui ka neid, kes soovivad muude eluseikluste kõrvalt paindlikult tööd teha. Suvisel ajal oleme aga heameelega pakkunud võimalust ka alaealistele noortele töötegemises kätt proovida. Seega võib meie juures leida nii noori kui vanu, nii mehi kui naisi. Kõik on alati teretulnud.
Kas ja kuidas on võimalik Coopis karjääri teha? Kas saalitöötajast võib saada ka juht?
Kuna meie ettevõte on väga suur, siis valikuid on tõesti mitmeid. Ei ole sugugi harv, kui tubli ja visa tööga tõustakse karjääriredelil või liigutakse mõnda uut valdkonda avastama. Näiteks nii mõnestki saalitöötajana alustanud inimesest ongi tõesti saanud kaupluse juht, samuti on liigutud kauplusest ostujuhiks, planograafiks või koguni kaubandusjuhiks ning laost näiteks lao üksuste juhiks, it- või personalitöötajaks.

Rõõm on olla ka noortele teenäitajaks – tihti tullakse Coopi tööle pärast kooli lõpetamist ja nähes niivõrd laia valikut erinevatest ametitest, saadakse mõtteid edasiõppimiseks. Praktikat saab ju mugavalt enda töökohas läbida ja hiljem on ka karjäär tagatud.

Ehk siis liitudes Coopi meeskonnaga, saad Sa kaardi ja kompassi ning kõik on Sinu enda kätes, kuhu ja millisele karjääriteele Sa lõpuks välja jõuad.
Millega panete töötajate silmad särama?
Hindame kõrgelt häid traditsioone ning kõige suurem ja oodatuim üritus on igal aastal Coopi suvepäevad, kus saame terve tööperega kokku. Meie kõik ühistud on väga aktiivsed ja korraldavad ka aasta läbi palju erinevaid üritusi. Töötajad käivad näiteks koos matkamas, osalevad kampaaniates (nt laps tööle kaasa), korraldavad lastele jõulupidusid ja tähistavad koos uut aastat.
Lisaks toimub igal aastal meil oma parimate teenindajate valimised.

Üks samuti väga oluline viis, kuidas töötajaid rõõmsana hoida, on jagada teadmisi. Selleks on meil loodud lausa eraldi Coop Akadeemia, kus pakume kõigile töötajatele mitmeid e-koolitusi. Kontaktkoolitustena pakume aga teiste seas näiteks teenindus- ja juhtimiskoolitusi.
Kuhu suunas Coop liigub?
Coop on alati püüdnud hoida vaimu värskena ja teha asju nutikalt. Ühtegi väärt ideed pole kunagi kõrvale heidetud. Nii olemegi tihtipeale esimestena tulnud välja lahendustega, mis eestimaalaste elu veelgi mugavamaks muudavad. Olgu selleks siis Eesti esimesed iseteeninduskassad, e-poe toidukapid, päikesepaneelide toel töötav logistikakeskus ja toidukauplus, ajaloo suurim autode loosimine jpm. Meil on kombeks teha alati kõike natuke paremini ning kindlasti kavatseme ka edaspidi olla Eesti kaubanduse innovatsiooni eestvedajad.

Meie erilisus peitub aga ikkagi meie töötajates. Iga lüli on ettevõtte jaoks tähtis ning sõbralikus ja kokkuhoidvas meeskonnas on meil kõigil hea töötada. Ka need, kes on vahepeal mujal kogemusi saamas käinud ja tagasi tulnud, ütlevad, et just see koostegutsemine ja üksteisest lugupidamine muudab meeskonna tõeliseks tööpereks. Seega tule Coopi ja hoiame kokku!