2023-08-23 14:48:55

4 saatuslikku viga Sinu karjääriteel

16.06.2016

4 viga Sinu karjääriteel

Ootamatult võib Sinugi uksele koputada parem pakkumine või tekkida võimalus tõusta karjääriredelil. Heade võimaluste tekkimiseks peame aga ööpäevaringselt valmis olema, kuna muidu raiskame lihtsalt ühe hea võimaluse haarata oma unistuste töökoht.

Pealegi on viimased aastad näidanud, et maailma majandus võib üsnagi ootamatult meidki ehmatada ja seepärast ei tohiks me tänasel ametikohal end üleliia mugavalt tunda.

Ole võimalustele avatud ja vaata, et Sina ei teeks järgnevat nelja viga oma karjääriteel ning oleksid alati valmis haarama võimalusest püüda paremat töökohta!

Sildade põletamine
Eesti tööturg on üpris pisike ning soovitused ja tagasiside mängivad väikeses ühiskonnas väga suurt rolli. Kõigest üks halb tagasiside Sinu endiselt ülemuselt võib hävitada täielikult Sinu võimalused haarata parem töökoht või tõusta karjääriredelil. Lõpeta oma ülemuse ja kolleegide tagarääkimine ning võta kõiki tööalaseid suhteid ülima professionaalsusega.

Parim enne möödas?
Kuna maailm meie ümber on pidevas muutumises, siis peame ka meie elu jooksul kogu aeg õppima ja oma teadmisi täiendama. Ka Sinu valdkonna tööalased trendid on pidevas arengus ning Sinu kohustus on nendega kaasas käia. Kui Sa üritad ujuda vastuvoolu ja suhtud kõigesse nii, et vanasti oli ikka kõik mugavam ja parem, siis ületavad Sinu teadmised kiirelt säilivusaja ning Sinu atraktiivsus tööturul langeb kolinal.

CV ootab riiulil järgmist väljakutset
Enamik meist paneb oma CV uuele töökohale asudes riiulile tolmu koguma. Parem pakkumine avaneb tihtipeale aga üpriski ootamatult ja siis on väga keeruline kiiresti teha oma CV-le professionaalne uuenduskuur nii, et isegi ükski kirjaviga sisse ei lipsaks. Kui aga jääd pikemalt ootama, kaotadki oma võimaluse karjääriredelil edasi liikuda. Parem hoia oma CV uute ülesannete, kohustuste, teadmiste ning ametikõrgenduse osas pidevalt värskena.


Kes Sa oled? 
Võid olla ettevõttes üks efektiivsemaid töötajaid, kuid kui Sa end aeg-ajalt turul ei näita, siis kuidas peaks keegi oskama Sulle paremat pakkumist teha? Näita end ning osale tööalastel üritustel ja oma valdkonna konverentsidel. Nii püsid kursis, mis Sinu valdkonnas tegelikult toimub, mis on värsked palgatrendid ning avad ukse ka paremate võimaluste tekkimisele.


Kas Sina oled parematele võimalustele avatud ning Sinu CV on paremaks pakkumiseks valmis? 
Viska oma CV-le pilk peale siit » 

Värsked tööpakkumised Sinu valdkonnas leiad aga siit »