2023-08-23 14:48:55

4 levinud viga CV-s, mida tasub vältida

16.06.2016

Hästikirjutatud CV loob Sulle eeldused tööintervjuule pääsemiseks. Pea meeles, et CV on Sinu visiitkaart tööturul! Seepärast soovitamegi üle vaadata, et mõni alltoodud vigadest Sinu isiklikule visiitkaardile ei ole pääsenud. Paljud alltoodud vead ei ole täna enam mingi saladus, kuid vaatamata sellele tuleb hooletusvigu uskumatult palju ette. Et Sinu järgmine karjäärivahetus edukalt mööduks, kordamegi üle kõige levinumad vead CV-des.

Kirjavead
Kirjavead on CV-s keelatud. Kontrolli oma CV õigekeelsus mitu korda üle või lase seda teha mõnel tuttaval. Ära jäta tööandjale muljet, et oled tekstid koostanud kiirelt ja läbimõtlematult. Kuluta need paar lisahetke ja kontrolli oma CV veelkord üle.


Valetamine
Miks me ei võiks siis ladusalt 10-t erinevat keelt kõnelda, olla suurepärane insener ja ühtlasi veelgi parem müügimeister. Ei välista, et kõik see oleks võimatu, kuid enamasti on inimene mõnele alale spetsialiseerunud ja omab seal suuremaid teadmisi kui muudes valdkondades. Seepärast kordame üle, et fantaasiatel ei ole CV-s kohta. Valetamine võib Sulle maksta töökoha ja veelgi enam võid nii rikkuda oma maine tööturul. Soovitame tungivalt vältida endale oskuste juurde valetamist. Rõhuta parem oma tugevusi, sest nii leiad töökoha, mida Sa ka tegelikult teha sooviksid.

Pilt
Need viimased peopildid võisid väga hästi välja kukkuda, kuid CV-sse kindlasti ei sobi. Palun vaata hoolikalt, missuguse pildi oma visiitkaardile lubad. Loomulikult sõltub pilt suuresti ka töökoha valikust, kuid ideaalseks peetakse fotot, kus ollakse korrektne kuid mitte liiga tõsine. Sõbraliku ja viisaka pildiga äratad tähelepanu, kuna jätad tööandjale mulje, et Sinuga on meeldiv vestelda ja pääsedki intervjuule.

Liiga palju ebavajalikku teksti
CV-des leidub liigset ebavajalikku infot ning liiga vähe teksti, mis tegelikult võib otsustada Sinu uue töö leidmise. Vundamendiks ning kõige tähtsamaks osaks on endiselt töökogemus. Ära loetle kõigest erinevaid töökohti, vaid kirjuta lühidalt (paari lausega) iga kogemuse juurde ka kokkuvõte, kuidas antud kogemus Sind tööturul vormis ja arendas. Veelgi enam, pane detailid enda kasuks tööle. Müügikonsultandina ära kirjuta ainult seda, et tõid ettevõttesse uusi kliente, kirjuta parem, mitu protsenti Sa teistest müügikonsultantidest enam müüsid.