Värsked tööpakkumised

Swedish Speaking Consultant

FIRMA NIMI PEIDETUD

Tööpakkumine on aegunud!

Tööpakkumise number 585320

Tööpakkumise number

585320

Firma nimi peidetud Swedish Speaking Consultant

Töö kirjeldus

Responsibilities for this role include:

  • Supporting customers over the phone and by e-mail
  • Registering and analysing client support cases
  • Finding the best possible solution and providing necessary help and information to customers
  • Maintaining data accuracy in our database and in client communication

Nõudmised kandidaadile

What to bring along?
Bring along your good level of Swedish language and understanding of customer values – focusing on client business and helping it. Don’t leave behind your team working skills and willingness to learn new things – you’ll need it!

Ettevõte pakub

We offer

  • Necessary induction, continuous training and support from experts and colleagues inside the company. You will see that IT is not that difficult.
  • A very flexible and creative environment for everyone.
  • 7 extra days of vacation, sports compensation and other benefits.
  • Beneficial and rewarding bonus system.
  • Excellent office locations (Tasku Center in Tartu) provide great connections via public transport, free parking for employees, grocery stores and restaurants close by.
  • Plenty of quality coffee and well-equipped kitchen.
  • Work-life balance.

Asukoht:
Tartu, Tartumaa
Töö tüüp:
täistööaeg, palgatöötaja
Kuulutus aegub:
24. märts 2019
Kuulutus sisestati:
14. märts 2019

AS Fujitsu Estonia on Jaapani päritolu rahvusvahelise IT-kontserni Fujitsu osa.
Eestis oleme üks juhtivatest IT teenuseid pakkuvatest ettevõtetest ja siinsel turul tegutseme juba alates 1992. aastast. Meie kontorid asuvad nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus. Ligi 350 oma ala spetsialistiga osutame oma klientidele arvuti- ja tarkvarasüsteemidega seotud teenuseid ning pakume laias valikus tark- ning riistvaratooteid.