2023-08-23 14:48:55

Aednik-maastikukujundaja

CVKeskus.ee klient

Töö kirjeldus

Talukompleks paikneb Manniva külas, Jõelähtmel 21. hektari suurusel maa-alal, mis hõlmab nii astangul paiknevat rohumaad ja tammikut, kui ka mäealust rannikuala, kus segamets läheb üle pilliroorannaks. See mitmekesine maastik ootab ambitsioonikat aednikku, kellele meeldiks vaheldusrikas töö looduse ja taimede keskel ning kes oleks võimeline looma allpoolnimetatud haljastusalasid:
1. Mereäärne ala
a. rannapark, milles domineeriksid kased, tammed, sarapuud ja kadakad;
b. haljastussaared püsikute ja kõrrelistega, mis oleksid inspireeritud kuulsa Hollandi maastikukujundaja Piet Oudolfi loomingust;
2. Astangul
a. muinasjutuhõnguline tammik, kus vanade tammede ja rändrahnude vahel kulgeksid jalutusrajad;
b. haljastussaared püsikute ja kõrrelistega;
c. vilja- ning marjapõõsaste aiad;
d. köögivilja ja maitsetaimede aed kasvuhoones ja väljas.

Ootused kandidaadile

Sobival kandidaadil on suure maa-ala planeerimis-ja kujundamisoskus. Samuti osakab ta luua tingimused olemasolevate väärtuslikke taimede kasvamiseks ning sobivate puude ja taimede juurdeistutamiseks, orienteerudes hästi mullastiku- ja taimede kasvutingimuste muus spetsiifikas.
Peale taimede istutamise, hooldamise ja paljundamise peaks aednik tulema toime ka raskema füüsilise tööga, mis hõlmaks hekkide, vilja- ja ilupuude võrade tasandamist ning lõikamist, muruniitmist õuealal ja võsalõikust trimmeriga. Selleks peaks ta oskama käsitleda antud töödeks vajalikke tööriistu.

Pakume vaheldusrikast ja väljakutseterohket tööd ning konkurentsivõimelist palka. Kevad-suvisel ajal pakume täistööaega ning sügis-talvel osalist tööaega paindlikel tingimustel. Vajalikud töövahendid on kättesaadavad kohapeal.