AvalehtKarjääriabiTööalased testid
 

Kas Sa mõtled positiivselt?

1. Kui ülemus soovib Sinuga vestelda, siis arvad kohe, et tegemist on mingi probleemiga või ta soovib anda Sulle negatiivset tagasisidet.
2. Kui Sa koged töö juures või kodus midagi väga negatiivset, siis see negatiivsus mõjutab ka Sinu muid tegemisi.
3. Kui Sa koged tagasilööki, siis Sa kipud arvama, et see takistus jätkub ka edaspidi.
4. Kui meeskonnatöö, millest Sa ka ise osa võtad, ei suju ladusalt, siis usud, et selle põhjuseks on lühiajaline takistus, mille saab peagi kõrvaldada.
5. Kui Sind ei määrata tegema tööülesannet, mida Sa oleksid väga tahtnud teha, siis arvad, et Sul puuduvad spetsiifilised oskused, mida vajatakse selle ülesande täitmisel.
6. Vahel on Sul tunne, et kui Sa ei meeldi kellelegi või Sind ei hinnata, siis Sa kipud järeldama, et asi on Sinu iseloomus.
7. Kui Sa sooritad Sulle antud ülesande väga hästi, siis Sa arvad, et said hästi hakkama, kuna oled loomu poolest andekas ja tark.
8. Kui Sind autasustatakse või tunnustatakse, kipud arvama, et õnn või saatus mängis olulisemat rolli, kui Sinu töö või oskused.
9. Kui Sa esitad mõne väga hea idee, siis Sa oled isegi üllatunud oma loomingulisuse üle. Sa arvad, et tegemist oli lihtsalt hea päevaga ja rohkem Sul selliseid ideid ei tule.
10. Kui töö juures juhtub midagi ebameeldivat, siis usud, et kõik on selles natuke süüdi. Sa ei süüdista ainult ennast selles.
11. Kui Sa võidad autasu, tunnustuse või sõlmid lepingu, siis pigem arvad, et Sinu konkurent ei olnud piisavalt hea sel korral, mitte Sa ei arva, et olid ise väga hea.
12. Kui Sa oled meeskonna juht ja Sinu meeskond lõpetab projekti, siis kipud omistama edu meeskonnaliikmete suurele tööle ja pühendumisele, mitte oma oskuslikule juhtimisele.
13. Kui Sa võtad vastu otsuse, mis tõotab olla õige, siis Sa usud, et suutsid võtta vastu hea otsuse, sest Sul on sellel alal piisavalt kogemusi ja analüüsisid võimalikku olukorda väga hästi.
14. Kui Sa saavutad eesmärgi, mis Sa oled endale isiklikult püstitanud ja mille saavutamiseks oled palju vaeva näinud, siis Sa õnnitled ennast ja mõtled läbi kõik oskused, mida Sa kasutasid selle eesmärgi saavutamiseks.
Refereeritud internetist

VIP tööpakkumised