Värsked tööpakkumised
Tööpakkumise number #552232

Temporary Administrative Assistant

CVKeskus.ee klient
Tallinn, Harjumaa
Tööpakkumine on aegunud!

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Töö tüüp: täistööaeg
Lisainfo: palgatöötaja

Brutopalk: Alates 1165 €/kuus
Kuulutus sisestati: 17. august 2018
Kuulutus aegub:30. august 2018

Töö kirjeldus

Position’s main purpose is to serve as Office Manager for the Office of Defense Cooperation (ODC), who is responsible for handling everyday administrative issues and supporting the administrative needs of the military officers in connection with military operations and exercises.

Ootused kandidaadile

- 2 years of administrative work experience;
- 2 years vocational education;
- Fluent in Estonian and English;
- Must possess solid skills in MS Word, MS Excel, Outlook;
- Valid, clean Estonian driver’s license and minimum age of 25 years are required.

Ettevõte pakub

- Training courses for self-development;
- 8 American holidays besides Estonian;
- Christmas bonus.

Tööpakkumise number
#552232

Töö tüüp:
täistööaeg
Lisainfo:
palgatöötaja
Kuulutus aegub:
30. august 2018
Kuulutus sisestati:
17. august 2018

CVKeskus.ee klient

Vaata rohkem