Värsked tööpakkumised
Tööpakkumise number #136627

Senior sw engineer / specialis, symbian mobile projects

CVKeskus.ee klient
Tallinn, Harjumaa
Tööpakkumine on aegunud!

Töö kirjeldus

Are you looking for new challenges in the area of mobile solutions? We have the solution where you can develop yourself as a world-class top player.

Ootused kandidaadile

MSc / BSc of computer science or equivalent
Min. 3 years experience of embedded SW development in industry
C/C++ coding skills
Symbian OS knowledge
Fluent written and spoken English
Customer oriented attitude
Team working capabilities

We prefer:

Imaging (camera) / multimedia area experience
Mobile Linux / Windows Mobile experience
Real-time OS knowledge

Ettevõte pakub

Competitive benefits
Rapidly enlarging company’s full support
Challenging tasks with world-class professionals
Innovative work environment

Tööpakkumise number
#136627

Töö tüüp:
täistööaeg
Lisainfo:
palgatöötaja
Kuulutus aegub:
8. veebruar 2008
Kuulutus sisestati:
8. jaanuar 2008

Staffer OÜ on personali vahendamisele ja rentimisele spetsialiseerunud ettevõte, vahendades pädevat tööjõudu nii eesti kui skandinaavia ettevõtetele.

Vaata rohkem