Värsked tööpakkumised
Tööpakkumise number #674470

RAAMATUPIDAJA/ ACCOUNTANT

CVKeskus.ee klient
Tallinn, Harjumaa
Tööpakkumine on aegunud!

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Töö tüüp: täistööaeg
Lisainfo: palgatöötaja või lepinguline / vabakutseline

Kuulutus sisestati: 1. november 2020
Kuulutus aegub:30. november 2020

Töö kirjeldus

■ Full-cycle accounting and tax accounting;

■ Preparation of tax reports for state institutions;

■ Preparation of statistic reports for state institutions;

■ Participating in preparation of annual accounts;

■ Help in coordinating accounting procedures;

■ Work with documents – correspondence, process invoices, contracts, record keeping, etc.

■ Regular check of overdue receivables and guarantees;

■ Monitor and maintain the inventory;

■ Help in coordinating office operations, provide general administration;

■ Other specific activities, depending on needs and priorities

Ootused kandidaadile

■ Applied higher or vocational education (accounting, finance);

■ Work experience at least 2 years in fullcycle accountancy;

■ Knowledge of tax and accounting legislation;

■ Knowing of accounting practices and procedures, administrative management;

■ Responsibility, accuracy and diligence at work, analitical skills;

■ Ability to work under tight deadlines;

■ Fluent Estonian, good English, Russian – an advantage;

■ Good computer literacy: perfect Excell, knowledge of SAP/1C – advantage; ■ Desire to grow professionally. Confidentiality is guaranteed, we will contact only selected candidates.

■ Unique opportunities to grow professionally being part of challenging and dynamic environment;

■ Possibility to use your experience and reveal your potency while executing accounting tasks and participating in financial projects;

■ Boost your potential in continuous trainings and different on-the-job tasks;

■ Stable competitive income and additional benefits

Lisainfo

Confidentiality is guaranteed, we will contact only selected candidates. We look forward receiving your CV in English with reference „ACCOUNTANT“ by email neringa.lipskyte(at)lt.kaercher.com

Tööpakkumise number
#674470

Töö tüüp:
täistööaeg
Lisainfo:
palgatöötaja või lepinguline / vabakutseline
Kuulutus aegub:
30. november 2020
Kuulutus sisestati:
1. november 2020

Kärcher seostub kogu maailmas suursaavutuste, tehnoloogiliste uuenduste ja kõrge kvaliteediga. Samamoodi nagu meie tooted turul silma paistavad, paistame me silma ka tööandjana. Oleme pereettevõte ja seega on vastastikune austus ja usaldus meie jaoks erilise tähtsusega. Kärcheris ootavad Sind ees tavatud ülesanded. Just seepärast otsimegi silmapaistvaid, tööle pühendunud ja meeskonnavaimuga õnnistatud töötajaid. Ainult ühiste pingutustega suudame saavutada selle, mis on Kärcheri jaoks oluline – igal töötajal on selles tähtis roll.
SINA lood erinevuse.

Vaata rohkem