AvalehtKarjääriabiKüsimused-vastused
 
Küsimuste otsing
(09.01.2018)  Kui soovin esitada lahkumisavaldust, ent tööandja on puhkusel, siis kas pean kuupäevaks arvestama selle päeva, millal saan avalduse talle alles üle anda?
Kui minu ülemus on aga samuti riigiteenistuja, siis kas peaksin ootama tema naasmist tööpostile või esitama avalduse kuupäeva kinnitamiseks temast järgnevale astmele (kes otseselt mind ei puuduta)?
Tere, Küsimusest võib aru saada, et töötate riigiasutuses. Ülemuse puhkus avalduse esitamise õigust edasi ei lükka. Esitage avaldus kas personaliosakonda või üldkantseleisse, kust see suunatakse pädevale isikule. Teil on oluline, et teile jääb märge selle kohta, et kirjade vastuvõtmiseks pädev isik on avalduse kätte saanud. Koopia saatke oma ülemuse e-mailile.

Lugupidamisega
LEXTAL


(21.12.2017)  Mul selline küsimus..kui esitan lahkumisavaluse tervislikel põhjustel ja koos arsti tõendiga.kui kaua saab tööandja mind kinni hoida ja kui kiiresti võin ma töölt lahkuda
Tere, Vastus sõltub paljuski Teie tervislikust seisust. TLS § 91 võimaldab töötajal töölepingu erakorraliselt üles öelda töötaja isikust tuleneval põhjusel, eelkõige kui töötaja terviseseisund ei võimalda tal kokkulepitud tööd teha ja tööandja ei võimalda talle sobivat tööd.
TLS § 98 ütleb, et erakorralisest ülesütlemisest ei pea töötaja tööandjale ette teatama, kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist kokkulepitud tähtaja või etteteatamistähtaja lõppemiseni. Seega, kui Teil on tervis väga halb ja see ei võimalda tööd teha, siis võite lahkumisest ka vähem ette teatada, kui tavapärane 30 päeva.

Lugupidamisega
LEXTALEsita meile küsimus
 

Küsimuse esitamiseks logi palun sisse.

 
Logi sisse
 
 

VIP tööpakkumised