AvalehtKarjääriabiKüsimused-vastused
 
Küsimuste otsing
(02.03.2017)  Tere,
Tööandja muutis alates jaanuarist põhipalka ja kuid ei ole toonud allkirjastamiseks lepingut.Olen teda teavitanud,et ma ei ole sellega nõus ja alla ei kirjuta.Tööandaja ütles,et siis pean ise kirjutama lahkumisavalduse.Eelnevalt on samas asutuses analoogses olukorras makstus töötajale 2 kuu keskmist ja vabastatud töölt 5 päeva jooksul.
Tere

Täname küsimuse eest. Põhitöötasu ei saa muuta ilma töötaja nõusolekuta ja töötasu muutmisega mittenõustumisel ei pea töötaja lahkumisavaldust kirjutama. Kui tööandja suudab tõendada, et töötasu muutuse põhjuseks on ümberkorraldused töös ning töötaja töö endisel kujul on lõppenud, siis on tööandjal õigus töötaja koondada. Koondamise puhul peab tööandja järgima koondamise korda, muu hulgas etteteatamisaega, ning maksma seaduses ettenähtud hüvitist.

Lugupidamisega
LEXTAL

(27.02.2017)  Tere,

Selline küsimus. Nimelt otsustasin töölt lahkuda. Teatasin rohkem kui kuu aega ette. Kõik pooled olid ilusti nõus. Kui saabus päev, puhkuse raha pole tulnud. Olen korduvalt kirjutanud, kuid öeldi, et räägitakse raamatupidajaga. Nüüdses on juba 7 päev möödas.
Mis teha? Kuidas käituda? Kas peab kusagile lisaks kirjutama?

Lugupidamisega,
Tere

Kui tööandja ei ole lõpparvet või selle hulka kuuluvat kasutamata jäänud puhkuse hüvitist viimasel tööpäeval tasunud, siis on töötajal õigus pöörduda nõudega töövaidluskomisjoni või kohtu poole. Lisaks põhinõudele on õigus nõuda viivist, mis praegusel hetkel on 8% aastas.

Lugupidamisega
LEXTAL
Esita meile küsimus
 

Küsimuse esitamiseks logi palun sisse.

 
Logi sisse
 
 

VIP tööpakkumised