AvalehtKarjääriabiKüsimused-vastused
 
Küsimuste otsing
(18.10.2017)  Kui töölt lahkumise põhjuseks oleks teise linna kolimine, siis kas kehtib ka tavaline 30 kalendripäevane ette teatamine tööandjale? Või saab seda kasutada erakorralise olukorrana?
Tere, Täname küsimuse eest. Erakorraline põhjus on üldiselt see, mis tuleb ootamatult ja mida isik ei oska oodata või planeerida. Teise linna kolimine on eeldatavasti ette teada juba mõnda aega, seega meie seda erakorraliseks asjaoluks ei loeks. Samas sõltub kõik muidugi konkreetsetest juhtumi asjaoludest.

Lugupidamisega
LEXTAL
(12.10.2017)  Tööandja soovib muuta töölepingut ja töötasu arvestamist, kuid kui töötaja ei ole uue lepinguga nõus ja soovib jätkata samadel tingimustel, siis kas tööandjal on õigus töötajaga töölepingu lõpetada?
Tere, täname küsimuse eest. Nii vähese info põhjal on raske olukorrale hinnangut anda. Kui tööandja lihtsalt niisama soovib töölepingut muuta ning see muutmine ei ole tingitud objektiivsetest ümberkorraldustest töös, siis ei ole lepingu lõpetamine tööandja algatusel lubatud. Koondamiseks peab esinema koondamissituatsioon, mitte lihtsalt tööandja soov töötasu vähendada.

Lugupidamisega
LEXTAL


(12.10.2017)  Asusin tööle uues kohas,kehtib katseaeg.Antud töö aga ei sobi mulle terviseprobleemide tõttu.Tean,et katseajal on töösuhte lõpetamiseks 15 päevane etteteatamise aeg.Kas on võimalik lõpetada töösuhet tööandjaga ka varem st.kokkuleppel tööandjaga.Ei ole võimeline see 15 päeva tervise pärast veel tööl olema.Või pean olema haiguslehel samalajal kui on esitatud lahkumisavaldus st. see 15 päeva.
Tere, Täname küsimuse eest. Kokkuleppel tööandjaga on võimalik etteteatamise aega lühendada. Soovitame selle kokkuleppe fikseerida ka kirjalikult.

Lugupidamisega
LEXTALEsita meile küsimus
 

Küsimuse esitamiseks logi palun sisse.

 
Logi sisse
 
 

VIP tööpakkumised