AvalehtKarjääriabiKüsimused-vastused
 
Küsimuste otsing
(19.03.2018)  Tahtsin ülemusele anda lahkumisavalduse 28 veebruar. Kirjutasin ka avaldusele lahkumis kuupäeva 28 märts. Avalduse sai üleanda alles 2 märtsil(kuna ülemus ei käinud tööjuures mitupäeva) Nüüd ei laseta mind 28 märtsi töölt ära, sest avalduse sai tema alles 2 märts. Kas tal ongi õigus nii teha, mina ju pole süüdi et tema tööjuures ei käinud ja ma avaldust anda ei saanud. Kahjuks ei tulnud selle peale et meiliga saata avaldust.
Tere, Ülesütlemisavaldus jõustub kättesaamisega. Kui Te ei ole avaldust 28.02 ei e-mailiga ega muul viisil tööandja esindajale kätte toimetanud, siis hakkas etteteatamise aeg kulgema alates avalduse üleandmisest 02.03. Seejuures ei ole oluline, et ülemus isiklikult selle kätte oleks saanud, piisab üleandmisest ka mõnele muule avalduste vastuvõtmiseks pädevale isikule (personalijuht vms).

Lugupidamisega
LEXTAL(08.03.2018)  Tere!Sellise kirja sain ma 6.03!Endiselt tööandjalt.
Teie töölepingu lõpetamine oli 25.02.2018 aga tegelikult olite haiguslehel veebruarikuus ja saite lõpparvena kätte kuu töötasu.

Seoses sellega palun Teil tagastada( Firma nimi) arveldusarvele rohkem väljamakstud raha mis ei kuulu Teile.

Teie võlg( Firma nimi) ees on 373,93 mis palun viivitamatult tagastada arveldusarvele .

Kas Teil ei tekkinud kahtlus et olete saanud liiga suure summa lõpparvena?
Küsimus seisneb selle,et mina pole ju selles süüdi ja ei pööranud tähelepanu,et summa selline,kas pean kellegi vea tõttu selle summa tagastama?
Tänades ette!
Tere! Kui tööandja tõendab, et ta on töötajale ekslikult maksnud rohkem tasu, kui töötajal õigus oli saada, siis on tööandjal õigus nõuda see summa tagasi. TLS § 39 kohaselt tööandja nõue töötasu ja muude töösuhtest tulenevate rahaliste nõuete tagastamiseks aegub 12 kuu jooksul arvates ajast, mil töötaja on saanud töötasu või töötasu ettemakse. See, kelle süü tõttu eksimus tekkis, ei oma tähtsust.

Lugupidamisega
LEXTAL
Esita meile küsimus
 

Küsimuse esitamiseks logi palun sisse.

 
Logi sisse
 
 

VIP tööpakkumised