Värsked tööpakkumised
Tööpakkumise number #436789

Mehhatroonik / mechatronics

CVKeskus.ee klient
Saksamaa
Tööpakkumine on aegunud!

Töö kirjeldus

Position
mechatronics
Vacancy description Your tasks:
- Installation, training and commissioning of the plants on site
- Wiring of electric components according to plan
- Failure analysis and repair forehand forming systems
- Documentation of changes
- Simple programming in Siemens PLC

They are federal, European and global player. Therefore, you are sometimes just one day, but also partially used up to 4 weeks away. The request, from our vans can be taken on the destination and used for traveling to work and construction.

Our requirements:
- Completed training in mechatronics, industrial mechanics or with similar skills
- Knowledge of the metal and electrical sector and in the field of electronic control
- Quality-oriented and structured thinking and working
- Independence and responsibility
- Car license

Education: required
Experiences required: desirable
driving-license: B

Ettevõte pakub

Basic month salary: by appointment
Location of working place: Schkölen, federal, European and global
Estimated date of employment: Directly
Type of contract Fulltime, permanent
Working time/ hours per day: 8-10
Working hours per week: 40

Where to send documents required by employer: eures(ä)tootukassa.ee

Tööpakkumise number
#436789

Asukoht:
Saksamaa
Töö tüüp:
täistööaeg
Lisainfo:
palgatöötaja
Kuulutus aegub:
31. august 2016
Kuulutus sisestati:
19. august 2016

Eesti Töötukassa on avalik-õiguslik juriidiline isik, kelle eesmärgiks on töötuskindlustuse seaduses ja teistes õigusaktides sätestatud korras töötuskindlustushüvitiste, töölepingute kollektiivse ülesütlemise hüvitise ja tööandja maksejõuetuse hüvitise maksmine.

Vaata rohkem