Värsked tööpakkumised

Live-in carer

FIRMA NIMI PEIDETUD

Tööpakkumine on aegunud!

Tööpakkumise number 193342

Tööpakkumise number

193342

Töö kirjeldus

As a Live in Carer you will stay with a service user in their own home and give personal care and support with daily living tasks whilst promoting the service users dignity and independence.
This is a very rewarding job and a fantastic opportunity to work with wonderful people and to be part of a friendly and supportive team.

Nõudmised kandidaadile

Essential
■At least 6 months care experience.
■A calm and caring manner with the ability to provide physical and emotional support.
■Satisfactory references and enhanced CRB check.

Desirable
■NVQ in care - though training is available.

Ettevõte pakub

In return we will provide you with full training,
full management support ,
weekly pay of between £355.00 and £425.00,
free accomodation.

Lisainfo

Live in Carers working area is in the South East, Cambridgeshire, Surrey, Kent, Southampton and the Isle of Wight.

Asukoht:
Suurbritannia
Töö tüüp:
täistööaeg, palgatöötaja
Kuulutus aegub:
14. mai 2010
Kuulutus sisestati:
24. märts 2010
Lisainfo palga kohta:
weekly pay of between £355.00 and £425.00.

Staff Consulting OÜ on loodud eesmärgiga pakkuda professionaalseid personalialaseid teenuseid. Meie koostööpartneriteks on tööandjad (peamiselt ärikliendid) ja tööotsijad nii Eestist kui ka välisriikidest. Pakume järgmiseid personaliotsingu teenuseid: personaliotsingu täisteenus, perosnali sihtotsing, personaliotsingu konsultatsiooni- ja reklaamiteenus. Vaata kõiki meie tööpakkumisi meie kodulehelt: www.staff.ee