2023-08-23 14:48:55

7 märki, mis näitavad, et on aeg hakata uut tööd otsima

16.05.2018

7 märki, mis näitavad, et on aeg hakata uut tööd otsima

Kuigi tööl käimise peamiseks motivaatoriks võib olla paljude jaoks igakuiselt pangakontole laekuv summa, ei peaks siiski keegi tegema tööd, mis talle ei meeldi. Veedame ju märkimisväärse osa oma ärkvelolekuajast tööülesandeid täites. Seepärast tasub mõelda, kas oled just sellel ametikohal, mis Sulle tõeliselt sobib.

Millised märgid näitavad, et võiksid töökohta vahetada?
1. Sind ei tunnustata

Isegi kui oled oma ala professionaal ja teed oma tööd tõesti väga hästi, võib juhtuda, et Sinu ülemus või Sinu meeskond ei hinda absoluutselt Sinu panust. Tõenäoliselt võiksid Sa praeguse 8 tunni asemel ka 12 või 14 tundi tööd teha ja sellest ei muutuks midagi. Olgu põhjus milline tahes – kui teed suurepärast tööd, siis peaks sellega kaasnema ka tunnustus. Kui mitte Sinu praeguses, siis vähemalt Sinu järgmises töökohas!

2. Sul ei ole arenemisvõimalusi

Kas tunned sageli, et Sulle usaldatud tööülesanded on muutunud liiga lihtsaks? Saad oma ülesannetega imeliselt hakkama, ent need ei arenda Sind enam? Sa ei suuda meenutada, millal viimati töö juures midagi uut selgeks õppisid ja seda ka praktikas kasutama hakkasid? Kui see on nii, siis tasub mõelda, kas jäädagi sinna punkti, kus parasjagu oled (olgu töökaaslased nii toredad kui tahes või palganumber kui tahes motiveeriv) või leida endas motivatsiooni, et alustada uuel kohal, kus ootaksid Sind tõelised väljakutsed?

3. Su motivatsioon on kadunud

Olid tööle asudes äärmiselt entusiastlik, kuid aja möödudes on motivatsioon täiesti kadunud ning täidad tööülesandeid peamiselt kohustusest, mitte ei rõõmusta põnevate väljakutsete ja vaheldusrikaste ülesannete üle? Motivatsiooni turgutamiseks võib piisata mõnest vestlusest oma kolleegide ja ülemusega, mille tulemusel usaldatakse Sulle näiteks uusi ülesandeid. Samas võib vestlus tõugata Sind ka hoopis uue töökoha otsingutele, et saaksid oma tõelist potentsiaali rakendada.

4. Su elukorraldus on muutunud

Kas töötad ikka veel samal ametikohal, kuhu asusid pärast keskkooli? Või soovisid varem töötada täiskoormusega, kuid nüüd sobiks paremini osalise koormusega töö? On loomulik, et aja jooksul muutuvad meie nõudmised töökohale – kas siis aja, tööülesannete või hoopis töökorralduse osas. Kui Sinu praegune töökoht ei suuda enam täita Sinu jaoks olulisi kriteeriumeid, võib juhtuda, et on käes aeg uue töökoha otsinguteks!

5. Sa arvad, et Sinu töötasu ei ole õiglane

Sageli juhtub, et pikaajalise staažiga töötajate palk tõuseb märksa aeglasemalt, kui uuele ametikohale kandideerijatel. Või oled lihtsalt sattunud ettevõttesse, kus makstaksegi alla tööturu keskmist palka. Sulle on muudkui tööülesandeid ja vastutust juurde antud, ent palganumber pole kuidagi järele jõudnud? Soovitame Sul võtta ette palgaläbirääkimised ja tuua julgelt välja kõik argumendid, miks just Sina oled kõrgemat palka väärt.

6. Sa häbened oma töökohta

Võib-olla on ajaga muutunud Sinu väärtushinnangud, Sinu tööandja maine kehv või ei tee Sa tööd ametikohal, mis läheks kokku Sinu väljaõppe ja kompetentsidega. Kui tunned, et töötad vale tööandja heaks, on aeg hakata mõtlema, milline võiks olla Sinu töökoht, millest uhkusega ka teistele rääkida tahaksid.

7. Esmaspäeva hommikud tekitavad alati masendust

Inimesed, kes on rahul oma tööga, ei suhtu esmaspäevadesse kui suurimatesse vaenlastesse. Vastupidi, nad on elevil, et saavad jälle midagi vastutusrikast ja olulist teha. Töö ei pea tingimata võrduma Sinu hobiga, kuid huvi selles valdkonnas tegutseda tuleb kindlasti kasuks!


Vaata, keda on tööandjad otsimas ja heida pilk värsketele tööpakkumistele siit »