2023-08-23 14:48:55

4 soovitust, kuidas grupivestlusel silma paista

25.09.2018

4 soovitust, kuidas grupivestlusel silma paista

Kandideerisid huvipakkuvale töökuulutusele ja Sind kutsuti grupivestlusele? Palju õnne, oled tööandjale silma jäänud kui potentsiaalne uus meeskonnaliige! Mis puudutab aga grupivestlust, siis seda ei tasu karta! Tõenäoliselt oled kandideerinud lihtsalt väga populaarseks osutunud konkursile ja seetõttu korraldatakse üks-ühele vestluste asemel alguses kohtumine suurema hulga kandidaatidega.
Kuidas grupivestlusel tööandjale positiivselt meelde jääda?
1. Ära karda avaldada oma arvamust!
Grupitööl võid sattuda kokku eriskummaliste ja esmapilgul täiesti asjasse mittepuutuvate ülesannetega. Ära muretse! Ühtegi ainuõiget vastust enamasti ei ole – pigem oodataksegi grupivestlusel osalejatelt aktiivsust ja pealehakkamist ning tahetakse näha, millist tüüpi inimestega on tegu. Seega selleks, et Sa ikka meelde jääksid, võta sõna! Ära lase end heidutada teistest silmapaaridest ja kui on Sinu kord arvamust avaldada, tee seda julgelt!
2. Ole Sina ise!
Kõlab kõige suurema klišeena, kuid just seda soovitust Sa tõepoolest peaksidki järgima. Ära püüa olla keegi, kes Sa tegelikult pole. Samuti ei tasu mõelda, et alati otsitakse inimest, kes kõikidest kõige rohkem räägib või kõige kõvemat häält keset grupitööd teeb. Võib-olla otsitaksegi rahulikku ja suurepärase läbirääkimisoskusega töötajat, kes laseb ka teistel oma arvamust avaldada ega püüa kõikidest üle rääkida?
3. Ole loominguline!
Sageli palutakse grupivestlusel osalejatel rääkida endast, vestluskaaslasest või hoopis mõnest muust teemast. Selle eesmärgiks on näha, kuidas kandidaadid end väljendavad, kas nad tunnevad end ootamatutes olukordades mugavalt ja kuidas nad etteantud ülesannetele lähenevad. Ära karda olla oma vastustes loominguline – lase oma unikaalsel isiksusel ja väärtushinnangutel ka teisteni jõuda!
4. Jälgi oma kehakeelt!
Kuigi istud ühe laua taga inimestega, kes kõik kandideerivad samale töökohale, suhtu kaaslastesse sõbralikult ja avatult. Nad ei ole ju Sinu vaenlased! Sageli korraldatakse grupivestlusi just selleks, et selgitada välja, milline on inimestevaheline dünaamika, kes näitab end meisterliku meeskonnaliikmena või kelle puhul on näha, et inimene eelistab pigem üksi tegutsemist. Suhtu kõikidesse konkurentidesse heatahtlikult – kes teab, millises olukorras te tulevikus taas kohtuda võite!