2023-08-23 14:48:55

5 asja, mida töö juures uuel aastal teisiti teha

15.01.2018

5 asja, mida töö juures uuel aastal teisiti teha

Selleks, et uus aasta tuleks karjäärialaselt edukas, tasub leida endas järjekindlust, et viia läbi väikeseid, ent suure kaaluga muudatusi, mis aitaksid sel aastal olla tööalaselt edukam, motiveeritum, aga ka rahulolevam ja õnnelikum.
Jagame Sinuga nippe, kuidas väikeste muudatuste tegemine võib aidata Sul seatud eesmärke saavutada ja olla oma tööga rahul.

1. Võta rohkem vastutust
Mida suurem on ettevõte, kus töötad, seda vähem on tõenäoliselt Sinu õlule vastutust asetatud – ei oleks ju võimalik vastutada absoluutselt kõige eest. Uus aasta algab ettevõtetes uute eelarvete, uute projektide, uute eesmärkidega. Võimaluse korral paku end tegelema mõne uue projektiga – isegi, kui see ei ole 100% seotud Sinu ametikohaga. Kes teab, võib-olla leiad endale mõne huvipakkuva teema või jääd oma suurepäraste saavutustega silma hoopis juhtkonnale? Mida aktiivsem ja huvitatum Sa oled, seda paremad on võimalused, et Sinu panust vääriliselt hinnatakse. Kes teab ehk on peagi ka ametikõrgendust oodata?

2. Sea endale isiklikud eesmärgid
Uus aasta on hea aeg, et mõelda oma karjäärile, huvidele ja seni omandatud oskustele. Kas on midagi, mida sooviksid osata teha paremini või oled ammu unistanud mõne uue oskuse omandamisest, milleni kuidagi jõudnud pole? Ehk on Sul võimalus siduda oma isiklikke eesmärke praeguse töökohaga? Mida mitmekülgsemad on Sinu oskused ja laialdasemad Sinu teadmised, seda paremad on Sinu võimalused uue töökoha või põnevamate väljakutsete haaramiseks. Kas siis ettevõttesiseselt karjääri tehes või tulevikus uuele ametikohale kandideerides.

3. Ära jäta iseennast hooletusse
Ilmselt pole Sulle võõras olukord, kus tegemist vajavate ülesannete nimikiri muudkui paisub ja paisub ning näib, et võiksid kasvõi 14 tundi päevas tööd teha ja ikka ei saaks valmis? Isegi kui Sinu töökoormus ei ole nii suur, on tööd tehes kerge iseennast hooletusse jätta. Tee iga päev midagi, mis toob Sulle kasu. Näiteks sea endale eesmärgiks iga päev korralikult lõunat süüa, juua viis klaasitäit vett või teha hoopis lõunatunnil jalutuskäik lähedalasuvas pargis. Mida tervem ja puhanum Sa oled, seda paremad on ka Sinu töötulemused – nii oled rahul iseendaga ja samuti ei tohiks see jääda Sinu ülemusel märkamata.

4. Õpi ütlema „ei“
Kas oled oma kolleegide jaoks usaldusisik ja „viimane õlekõrs“, kelle juurde kõik pöörduvad, kui neil on mõni mure? Või on Sinu töökoormus ammu ületanud mõistlikkuse piirid ja Sa ei suuda enam meenutada ühtegi nädalat, mil Sa ei oleks liiga vara tööle tulnud või alles õhtutundidel sealt lahkunud? Olgu, kuidas on, tõenäoliselt on vähemalt osaliselt põhjus selles, et Sul on väga raske öelda „ei“. Uus aasta võiks selle vahel väga vajaliku sõna Sinu sõnavarasse lisada. Iga asi omal ajal!

5. Suhtle oma ülemusega
Isegi kui suhtled oma ülemusega iga päev, istud temaga võib-olla samas ruumis, ehk kõrvallauaski, ei tähenda see tingimata seda, et saaksid piisavalt tööalast tagasisidet ja suhtleksite teemadel, mis on vajalikud Sinu arenguks. Selle asemel, et kord aastas oma ülemusega pooleks tunniks aega võtta ja rõõmudest-muredest rääkida, võiksid tihemini küsida tagasisidet tehtud tööle ja olla initsiaatoriks, et saaksite rohkem karjääriplaneerimisega tegeleda. See näitab, et oled huvitatud, et Sinu sooritused muudkui paraneksid ja mis peamine – sellest on tõepoolest ka kasu.

Võib-olla oli möödunud aasta juba Sinu jaoks täielik õnnestumine ja arvad, et ei vaja ühtegi muutust. Võib-olla jäävad Sind hoopis kummitama vastuvõtmata otsused ja tegemata tegevused – olgu, kuidas on, väikesed muutused töökohal võivad pikas perspektiivis Sulle (veel rohkem) kasu tuua!