2023-08-23 14:48:55

Tegevuskava hea töökoha leidmiseks

23.07.2019

Tegevuskava hea töökoha leidmiseks

Suvi on täies hoos ja kuigi võiks arvata, et kõik töötajad ja tööandjad naudivad kuskil maakodus või rannaliival lesides puhkust, käib siiski Eesti tööturul vilgas uute kolleegide otsimine. Kui oled mõelnud, et tahaksid minna alles sügisest tööle või lükanud teadlikult parema töökoha otsinguid edasi, siis tegelikult peaksid sellega alustama just nüüd – paljud konkurendid ju puhkavad ning kandideerimisprotsess võtab ka aega.
Jagame Sinuga sammudeks lahti kirjutatud tegevuskava, mida jälgides saad samaaegselt lihtsasti suve nautida ja parema töökoha poole liikuda.
1. Pane enda jaoks ajaraam paika
Millal tahaksid tööle asuda? Kui kiire Sul sellega on? Kas peaksid tingimata lähikuudel tööle minema või töötad juba praegu ning tegelikult saad rahulikult vaadata ja oodata, mil õnnestub uus töökoht haarata? Kuna uue töötaja otsimise protsessi ajaline kestus võib ulatuda erinevatel ametikohtadel paarist päevast mitme kuuni, siis tuleb sellega varakult arvestada. Kui aga hakkab tööotsingutega kiireks minema, ole valmis vaatama ringi veidi laiemalt ja anna võimalus ka mõnele tööle teises valdkonnas. Samuti tasub proovida hooajatöid.
2. Saa aru, mida otsid
Mere ääres või aiatoolil pikutades mõtle, mis on uue töö puhul Sinu jaoks kõige tähtsam. Selleks võib olla lisaks töösisule näiteks kaugus Sinu elamiskohast, tööaeg, palga suurus või hoopis tööandja paindlikkus erinevates küsimustes. Nende punktide abil saad teha esmase valiku tööpakkumisi sirvides ja tööandjatega kohtudes. Samas soovitame anda pigem võimalikult paljudele tööandjatele võimaluse ennast Sulle tutvustada. Sellega lood võimaluse hiljem enda soove veidi korrigeerida ja võtta vastu pakkumine, mis üllatab Sind muude oluliste tingimustega.
3. Vaata, mida pakutakse
Selleks, et teaksid, mis tööturul üldse toimub ja mis töökohti pakutakse, tasub suvel aeg-ajalt ka telefonist tööpakkumisi sirvida. Tee esmane valik mugavalt valdkonna ja asukoha abil ära ning tutvu erinevate võimalustega. Selle kaudu saad paremat aimu, milliseid oskusi tööandjad otsivad ja ehk saad ka avalikult näidatud palganumbri abil selgemaks, millist töötasu pakutakse.
4. Tee valmis või korrigeeri CV-d
Kui oled ennast juba tööotsingute lainele viinud, tuleb astuda üks oluline samm – vaadata üle enda CV. Mõtle, kui lihtne on hiljem paari kliki abil soovitud töökohale kandideerida. Lisaks on igati kasulik enda CV-d CV Keskuse andmebaasis hoida, sest võib juhtuda, et hoopis tööandja ise leiab Sinu üles ja teeb ahvatleva pakkumise, millele on keeruline „ei“ öelda.
5. Telli tööpakkumiste teavituskiri
Selleks, et Sa ei peaks iga päev tööpakkumisi sirvima, pane tööportaal enda eest tööle. Selleks loo endale tööpakkumiste teavituskiri, mis edastab sobivad tööpakkumised Sulle otse e-postile. Sina saad aga samal ajal suvistel sündmustel ringi käia ja uusi tutvusi luua.
6. Ole valmis kandideerima
Viimase sammuna soovitame Sul mitte ainult unistada uuest või paremast tööst, vaid võtta härjal sarvist ja kandideerida. Saada oma CV ka siis, kui võib-olla üks-kaks tingimust ei ole nõudmistest täidetud. Vahel juhtub, et hea kandidaadi jaoks tehakse töökoht veidi ringi, millest võidad nii Sina kui ka ettevõte. Julge pealehakkamine on ju pool võidust!