Värsked tööpakkumised
Tööpakkumise number #439228

Kõnekeskuse operaator / Service Desk Agents

CVKeskus.ee klient
Portugal
Tööpakkumine on aegunud!

Töö kirjeldus

Position Description:
As part of the development strategy of the business of CGI in Portugal we are currently recruiting Service
Desk Agents to join our Service Desk team in Lisbon.
Candidate Profile:

  • Fluency in Estonian;
  • Fluency in additional language(s) (English; Finnish; Norwegian; Swedish; Danish);
  • Experience in user support (helpdesk or call center);
  • Knowledge of PC’s Operating System and standard software (Preferential);
  • Knowledge of Hardware, Network Protocols, Microsoft Office, Anti-virus (Preferential);
  • Knowledge of Troubleshooting problems in PC's, Printers, Windows OS, hardware, etc.

Ettevõte pakub

Benefits Package:

  • Monthly Salary (850€ x14 months – gross salary);
  • Meal Allowance (6,80€ per working day – net salary);
  • Private health insurance;
  • Additional Fee per Fluent Nordic Language;
  • Monthly Performance Bonus;
  • Initial Trip From Home Country to Portugal (When Applicable);
  • One Trip Home per Year (Two Way).
Accommodations Package:
  • Accommodations for foreign workers (Option 1);
(shared apartment full equipped; includes water, electricity, gas Internet Access and house cleaning);
  • Accommodations Allowance for foreign workers (Option 2).
  • Integration in a young and dynamic team;
  • Training and career progression;
  • Workplace – Lisbon, Portugal.

Please send Your CV to: e-mail: careers.pt(ä)cgi.com
Web: https://cgi.njoyn.com

NB: If you are interested to meet the employer and speak to him directly about the vacancy and working conditions you are welcome to visit Job and Career Fair at Kultuurikatel, 11:00-18:00 on September 27th. Read more information about the event http://www.toomess.ee/toomessid-2016/too-ja-karjaarimess-tallinn-2709

Tööpakkumise number
#439228

Asukoht:
Portugal
Töö tüüp:
täistööaeg
Lisainfo:
palgatöötaja
Kuulutus aegub:
30. september 2016
Kuulutus sisestati:
5. september 2016

Eesti Töötukassa on avalik-õiguslik juriidiline isik, kelle eesmärgiks on töötuskindlustuse seaduses ja teistes õigusaktides sätestatud korras töötuskindlustushüvitiste, töölepingute kollektiivse ülesütlemise hüvitise ja tööandja maksejõuetuse hüvitise maksmine.

Vaata rohkem