Värsked tööpakkumised

Kokk

FIRMA NIMI PEIDETUD

Tööpakkumine on aegunud!

Tööpakkumise number 210374

Tööpakkumise number

210374

Töö kirjeldus

Scope or General Purpose: To take full responsibility for the running of a particular section of a large kitchen.
Main Duties:
1. To ensure that all stocks are kept under optimum conditions.
2. To ensure that all mise-en-place is always freshly prepared and on time.
3. To ensure that all dishes are being prepared to the correct recipe and to the correct quantity.
4. To ensure that all dishes reach the hot plate or passe correctly garnished, the correct portion and size, presented on the prescribed serving dish in the prescribed manner.
4.To ensure that his section is being kept clean and tidy at all times.
5.To ensure that junior cooks and trainees receive the right training and optimum guidance.
promptly to the sous chef or head chef.
6.To ensure that no horseplay is allowed in his section and that all staff under his control are treated fairly and with courtesy.
7.To deputise in the sous chef's absence and take charge of the kitchen when directed to do so.
8.To attend training courses and seminars as and when required.
9.To strive to study management subjects in preparation for future advancement.
10. To ensure that junior cooks and trainees receive the right and optimum guidance.
11. To ensure that any anticipated shortages are communicated promtly to the sous chef or head chef.

Nõudmised kandidaadile

Kandidaat peab valdama korrektselt inglise keelt nii kõnes kui kirjas.
Vajalikud on samuti koka kutsetunnistust tõendavad paberid ja vähemalt 2 aastane töökogemus antud ametikohal.
Kasuks tuleb eelnev töökogemus välismaal!
Kandidaat peab olema kohusetundlik, kiire ja korrektne oma töös ja samuti innukas.
Soovitavalt mitte vanem kui 40 aastat.

Omalt poolt pakume võimalust töötada Norras, Oslo linnas ühes suuremas restoranis mis asub Aker Bryggal.
Meie organiseerime elamise ja katame kulud selle eest, samuti tasume kõik reisikulud!
Pakume kandidaadile palju häid uusi ja põnevaid kogemusi.

Lisainfo

CV PALUN SAATA INGLISE KEELES!!!

Asukoht:
Norra
Töö tüüp:
täistööaeg, palgatöötaja
Kuulutus aegub:
25. november 2010
Kuulutus sisestati:
25. oktoober 2010
Lisainfo palga kohta:
palk alates 15 000 EEK-i kuus