Värsked tööpakkumised

Koduabiline Iirimaale

FIRMA NIMI PEIDETUD

Tööpakkumine on aegunud!

Tööpakkumise number 30479

Tööpakkumise number

30479

Töö kirjeldus

Pakume tööd koduabilisele Iirimaale majapidamisse. Peamised tööülesanded on toidu valmistamine, laste ja majapidamise eest hoolitsemine, kergemad aiatööd jne.

Nõudmised kandidaadile

Vajalik on hea inglise keele oskus, tahe töötada koduabilisena. Kasuks tuleb erialase töökogemuse olemasolu.

Pakume vaheldust ja uusi väljakutseid, tööd meeldivas perekonnas, korralikku töötasu ja töötamise võimalust võõrkeelses keskkonnas

Lisainfo

The perfect candidate would be a more mature lady (30+) with good english(to
understand a 4 year old boy and 7 year old boy preferably with a driving
license. The host has 2 girls aged 13 and 12 who are very good with the small
children who can help but obviously need adult support. It is very important that the
candidate is mature,caring and "easy going" with children in order for this
placement to be successful.
The conditions can be relatively flexible within the constraints of the
needs.In summary,Salary 300 euro PW gross + room. Hours 40/45 with a certain
level of flexibility for hospital visits ie if the host need to visit the
hospital,doctor ect he would expect the candidate to stay with the children
in his absense and swap for hours off at a more convenient time.
In summary,the host needs a supportive person who will help him and his family during this difficult time and that person must be mature and flexible.I have no issue in
rewarding the person or granting holidays(20 working days + public
holidays).
However, it is essential that the person is supportive and flexible and NOT
disruptive and conditional.

Asukoht:
Välismaa
Töö tüüp:
täistööaeg, hooajatöö (töö on vahetustega)
Kuulutus aegub:
14. juuni 2004
Kuulutus sisestati:
14. mai 2004