Värsked tööpakkumised
Tööpakkumise number #193697

Kodakondsustalituse peaspetsialist

Tallinn, Harjumaa
Tööpakkumine on aegunud!

Töö kirjeldus

Antud ametikoht kuulub Politsei- ja Piirivalveameti kodakondsus- ja migratsiooni osakonna staatuse määratlemise büroo kodakondsustalituse koosseisu.
Talituse põhiülesandeks on Eesti kodakondsusega seotud asjade ning Eesti kodaniku isikut tõendavate dokumentide taotluste menetlemise korraldamine.

Kodakondsustalituse peaspetsialist:

  • Lahendab Eesti kodakondsuse saamise ja taastamise sooviavalduste menetlemisega ning Eesti kodakondsuse kaotamisega seotud praktilisi küsimusi;
  • analüüsib kodakondsustaotluste menetlemist reguleerivate õigusaktide ühetaolist rakendamist ning hindab kodakondsusvaldkonda reguleerivate ametisiseste õigusaktide vastavust seadustele ja teistele õigusaktidele;
  • töötab välja kodakondsusküsimustes õigusaktide muutmisettepanekuid;
  • koostab kodakondsuse küsimustes arvamusi ning osaleb ameti töö- ja ekspert-gruppide töös ning koostab eksperthinnanguid kodakondsusalastes küsimustes;
  • analüüsib kodakondsusalaseid Euroopa Liidu õigusakte ja teeb ettepanekuid siseriiklike kodakondsust reguleerivate õigusaktide Euroopa Liidu vastavate õigusaktidega harmoniseerimise vajaduse kohta;
  • tagab prefektuuride kodakondsus- ja migratsioonibüroodes vastuvõetud kodakondsuse saamise, taastamise ja vabastamise taotluste nõuetekohase ja õiguspärase menetlemise ametis;
  • vormistab kodakondsusalaseid haldusotsuseid ning koostab vastuseid märgukirjadele ja selgitustaotlustele ning vaietele;
  • nõustab ja juhendab prefektuuride kodakondsus- ja migratsioonibüroode ametnikke, viib läbi koolitusi ja täiendõpet;
  • nõustab isikuid ning riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutusi kodakondsusalastes küsimustes.

Ootused kandidaadile

  • Kõrgharidus, soovitavalt õiguse või avaliku halduse valdkonnas;
  • eesti keele oskus kõrgtasemel;
  • inglise ja vene keele oskus vähemalt kesktasemel nii kõnes kui kirjas;
  • väga hea MS Excel’i, MS Word’i , MS Power Point’i , MS Outlook’i ning Internet Explorer’i kasutamise oskus;
  • väga hea suhtlemisoskus ja koostöövõime, pinge- ja stressitaluvus, iseseisvus, kohuse- ja vastutustunne ning algatusvõime;
  • vastavus avaliku teenistuse seaduses ametnikele kehtestatud tingimustele.

  • Head väljakutset Eesti ühes suurimas avaliku teenistuse organisatsioonis;
  • huvitavat ja vastutusrikast tööd;
  • õppimis- ja arenguvõimalusi.

Kasuks tuleb töökogemus avalikus teenistuses.

Lisainfo

Elulookirjeldust kandideerimaks kodakondsustalituse peaspetsialisti ametikohale ootame hiljemalt 22. aprilliks 2010. a. CV Keskuse kaudu või paberkandjal aadressil:
Politsei- ja Piirivalveamet
Personalibüroo värbamistalitus
Pärnu mnt. 139
15060 Tallinn

Täiendav informatsioon:
Ametikoha sisuliste küsimuste korral Koidu Mesilane, koidu.mesilane[ät]politsei.ee telefon: 612 6970.
Kandideerimist puudutavate küsimuste korral Mai-Liis Kirsipu, e-post: mai-liis.kirsipu[ät]politsei.ee, telefon: 612 3405.

Tööpakkumise number
#193697