2023-08-23 14:48:55

TOP 20: Eesti ihaldusväärseimad tööandjad 2020

14.09.2020

Eesti ihaldusväärseim tööandja 2020

Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastasest uuringust selgusid Eesti töötajate poolt enim armastatud tööandjad ehk ettevõtted, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviksid. Uuringut korraldati juba üheksandat järjestikust aastat ja seekord andis küsitlusse oma panuse 5699 töötajat üle Eesti.
Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks valiti 2020. aastal Telia Eesti, väärika teise koha sai Eesti Energia ning uue tulijana kerkis esikolmikusse LHV Pank.

Töötajate vastustest joonistus selgelt välja, et ihaldusväärsete tööandjate tööpakkumistele on raske vastu panna ja enamik töötajatest on valmis ihaldusväärse tööandja heaks töötamise nimel oma tänast töökohta vahetama.

„Huvi ihaldusväärsete tööandjate heaks töötada väga suur – pea kaks kolmandikku (65%) töötajatest leidsid, et sobiva tööpakkumise korral on nad valmis oma tänast töökohta vahetama ja kandideerima ihaldusväärse tööandja tööpakkumisele,“ kommenteeris uuringu tulemusi CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Mis teeb ettevõtte ihaldusväärseks?

Uuringus paluti töötajatel hinnata parimate tööandjate omadusi, et paremini mõista, mis teeb ühe tööandja vastupandamatuks. Koguni 98% vastanutest leidsid, et ihaldusväärsed tööandjad on innovaatilised ettevõtted, kus töötavad ettevõtlikud inimesed.

Lisaks on ihaldusväärsetel tööandjatel töövõtjate silmis ausa tööandja maine, ettevõttes on head karjääri- ja arenguvõimalused ning seal viiakse ellu olulist eesmärki, mis ühtib töötaja isiklike eesmärkidega.

Finants- ja tehnoloogiasektorid kõnetavad Eesti töövõtjaid

Ihaldusväärsete tööandjate edetabelis olid tänavu veelgi domineerivamad ettevõtted, kes pakuvad võimalusi panustada tehnoloogia- või finantsvaldkonna arengusse – esikümnesse jõudsid ka TransferWise, Cleveron, Elisa Eesti, Swedbank, Pipedrive, Bolt Technology ja Playtech Estonia.

Kahekümne ihaldusväärseima tööandja sekka jõudsid veel ka Skype Technologies, Microsoft Estonia, Tallinna Lennujaam, Tallink Grupp, Utilitas, SEB Pank, Helmes, Apollo Group, Nortal ja Kaitseressursside Amet.

Mis on Eesti ihaldusväärseimate tööandjate juhtide sõnul nende edu aluseks?

Eesti armastatuimaks tööandjaks valitud Telia Eesti personaliüksuse juhi Ingrid Viinapuu sõnul on ihaldusväärseima ettevõtte tiitel üks suurimaid tunnustusi nii ettevõtte töötajatele kui ka Teliale tööandjana.

„Eriti tähendusrikkaks muudab selle tunnustuse tänavune väga keeruline ja suuri muutusi täis aasta, mil tavapärasega võrreldes on olulisel määral muutunud see, kuidas nii meie kui ka paljud teised ettevõtted töötavad. Olulisemaks on muutunud paindlik ja inimesest lähtuv töökorraldus, info kiire liikumine ja läbipaistvus, omavahelised usalduslikud suhted ning väärtuspõhine juhtimine – kõik see, mis on meile Telias oluline ja mille nimel üheskoos pingutame. Meil on väga hea meel selle üle, et Eesti inimestele on Telia tegemised ühiskonnas silma jäänud ning meid Eesti kõige ihaldusväärseima tööandjana nähakse,“ ütles Viinapuu.

Eesti Energia töötajakogemuse direktor Tiina Drui tõi välja, et konkurents oma ala parimatele on tihe, mistõttu on nad teinud ekstrapingutuse töötajakogemuse ning tööandjabrändi edasiarendamise nimel.

"Meie väärtuspakkumise keskmes on arengu- ja karjäärivõimalused ning uue energiamaailmaga seotud põnevad väljakutsed. Samuti oleme võtnud suuremasse fookusesse töökeskkonna, sest näeme, et töötegemise viisid ja vormid on muutunud. Kevadise eriolukorra ajal läks ligi 1600 töötajat sisuliselt üleöö tõrgeteta kaugtööle, mis andis meile väga positiivse kogemuse. Kaugtöö on uus reaalsus, töövorm, mida võimalusel soosime. Füüsilises töökeskkonnas oleme panustanud lahendustele, mis soodustavad ideede genereerimist, teadmiste jagamist, loovat probleemilahendust, paindlikkust ja mitmekülgsemat koostööd,“ lisas Drui.

Esikolmikusse tõusnud LHV Panga juhatuse esimehe Erki Kilu sõnul on LHV kasv olnud hoogne, seda nii ärimahtude kui ka inimeste osas ja väga hea on näha, et ka inimeste soov töötada LHV-s ainult kasvab.

„Vaatamata kiirele kasvule, oleme aga säilitanud oma sisemise ühtsuse, mis annab igaühele võimaluse tunda oma otsuste mõju ja olla osa LHV eduloost. Oleme julged, mõtleme suurelt ja teeme asju nii nagu teised ei tee – need põhimõtted kujundavad meie väärtuse ka tööotsijate seas,“ kommenteeris Kilu.

TOP 20 Eesti ihaldusväärseimat tööandjat:

Koht 2020 a. (Koht eelmisel aastal 2019) / Ettevõte nimi
1. (3.) Telia Eesti AS
2. (1.) Eesti Energia AS
3. (9.) LHV Pank AS
4. (4.) TransferWise
5. (6.) Cleveron AS
6. (16.) Elisa Eesti AS
7. (2.) Swedbank AS
8. (8.) Pipedrive OÜ
9. (10.) Bolt Technology OÜ
10. (7.) Playtech Estonia OÜ
11. (5.) Skype Technologies OÜ
12. (11.) Microsoft Estonia OÜ
13. (13.) Tallinna Lennujaam AS
14. (12.) Tallink Grupp AS
15. (14.) Utilitas
16. (-) SEB Pank AS
17. (-) Helmes AS
18. (-) Apollo Group OÜ
19. (15.) Nortal AS
20. (-) Kaitseressursside Amet

Eesti ihaldusväärseim tööandja on Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastane uuring, mille jooksul valivad töövõtjad organisatsioone, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviks. Eesti ihaldusväärseimate tööandjate uuringusse ei saa ettevõtted end ise registreerida või avaldada soovi konkursil osalemiseks. Pingerida selgub täielikult tuhandete töövõtjate tagasiside tulemusel.