2023-08-23 14:48:55

NIMEKIRI: II kvartali populaarseimad tööandjad on selgunud!

13.07.2021

II kvartali populaarseimad tööandjad on selgunud!

Selle aasta II kvartal on olnud tööturul vägagi tegus ja seda nii tööotsijate kui ka tööandjate vaatest. Kolme kuu jooksul on tööotsijad edastanud tööandjatele tervelt kolmandiku võrra rohkem kandideerimisavaldusi kui tervisekriisile eelnenud ehk 2019. aastal samal ajal ja ka tööpakkumiste arv jätkab hoogsas kasvutrendis.

Selgitasime välja, kes on need erinevate valdkondade populaarseimad tööandjad, kelle vastu tundsid tööotsijad II kvartalis kõige suuremat huvi.
Huvi tööpakkumiste vastu on erakordselt kõrge

II kvartalis vaadati kokku tööpakkumisi pea 10 miljonit korda ja kandideerimisavaldusi edastati pea 400 000 korda. Võrreldes 2019. aastaga, kasvas tööpakkumiste vaatamiste arv 14% ja kandideerimiste arv koguni 33%.

Tööotsijad hoidsid aktiivselt pilku peal algavatel hooajatöödel ning rohket huvi pakkusid ka e-poodide tööpakkumised, kus keskmiselt konkureeris ühe ametikoha nimel koguni üle 205 tööotsija.

Tööandjatel tuleb siiski taas pingutada

Töövõtjate aktiivsus tööturul on endiselt tunduvalt kõrgemal kui 2019. aastal samal ajal, kuid 2020. aastaga võrreldes on ootuspäraselt tööotsingud vähenenud, sest eelmisel aastal teises kvartalis oli tervisekriisi mõju tööturule suurim.

Pärast piirangute leevenemist on paljud samade sektorite tööandjad alustanud uute töötajate otsinguid, mis on endaga kaasa toonud ka omavahelise konkurentsi suurenemise. Kuna töövõtjad kandideerivad korraga mitmele sarnasele tööpakkumisele, on oluline anda kandideerijatele kiirelt tagasisidet ja hoida nende huvi kõrgel.

Samuti on väga oluline panustada korraliku tööpakkumise koostamisse ning tuua välja oma ettevõtte konkurentsieelised, sest töövõtja langetab oma kandideerimisotsuse siiski eelkõige tööpakkumisel välja toodud informatsiooni põhjal.
Koostasime nimekirja 2021. aasta teise kvartali valdkonna populaarseimatest tööandjatest, kes suutsid oma tööpakkumistega tekitada tööotsijates kõige suuremat huvi ehk kelle tööpakkumisi vaadati kõige rohkem.

Populaarseimad tööandjad selgitati välja lähtuvalt sellest, kui suurt huvi suudeti tööotsijate seas tööpakkumistega tekitada, võrreldes sama sektori teiste konkureerivate tööandjate tööpakkumistega. Kuna tööandjad avaldasid tööpakkumisi erinevas koguses, lähtuti ettevõtete võrdlemisel keskmisest näitajast.