AvalehtKarjäärikeskus Palk 52% tööandjatest on viimase aasta sees tõstnud põhipalkasid
 

52% tööandjatest on viimase aasta sees tõstnud põhipalkasid

Palgasurve

Töötajate palgaootus kasvas II kvartalis keskmisest palgast kiiremini, mis hoiab palgasurvet endiselt kõrgel, kuid tuleneb suuresti ka tööturu struktuurilistest muutustest.
Statistikaameti värsketel andmetel kasvas keskmine brutopalk teises kvartalis mullusega võrreldes 7,6%. CV Keskuse kogutud andmed näitavad, et töötajate palgasoov kasvas sama perioodi võrdluses 10,7%.
„Arvatavasti mõjutas palgaootuste kasvu ka tugev keskmise brutokuupalga kasv I kvartalis, mille mõju palgasoovidele avaldus pisut hiljem, kuid suuresti tuleneb palgatõus ka struktuurilistest muutustest tööturul. Noored ei ole enam valmis lihtsamaid töid tegema ning küsivadki juba tööturule sisenedes kõrgemat palka," ütles CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.
Töötajate palgaootuste 10,7 protsendiline kasv tähendab seda, et lõhe töövõtjate soovide ning tegelikkuse vahel kasvas 9,9 protsendini, mis loomulikult avaldab survet tööandjatele palku kergitama, kuid näitab ka seda, et tööturule on sisenenud ambitsioonikate plaanidega noored, kes soovivad juba alustada spetsialisti- või juhitasandilt. 
Hiljutine Palgainfo Agentuuri ja CV Keskuse ning teiste partnerite poolt läbi viidud Eesti suurim tööturu-uuring näitas, et vajaliku tööjõu tagamiseks on 52% organisatsioonidest tõstnud põhipalkasid viimase aasta sees, 27% organisatsioonidest on aga parandanud lisatasude teenimisvõimalusi. "Seega püsib palgasurve kõrgel,kuna sobivate töötajate leidmine on paljudes valdkondades endiselt problemaatiline ning tööjõupuudusest saab peagi tööjõukriis, “ lisas Henry Auväärt.

Heida pilk ka avaliku palganumbriga tööpakkumistele ning vaata, kus pakutakse Eesti keskmisest kõrgemat töötasu.
Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 0  |  Keskmine hinne: 0
Hinda:
Artiklite otsing