2023-08-23 14:48:55

Kuidas leida töökoht, kust Sa niipea lahkuda ei tahaks?

15.06.2018

3 põhjust, miks kandideerimisega mitte viivitada

Uue töökoha otsimine on üldiselt ajakulukas, stressirohke ja aegavõttev protsess – ilmselt pole see kellegi lemmiktegevus. Usume, et südamepõhjas sooviks igaüks leida endale töö, kust ei tahaks paari kuu või aasta pärast lahkuda, et uuesti tööotsingutega pihta hakata.

Mida teha, kui on soov leida töökoht pikemaks ajaks?
Otsi väärika tasustamissüsteemiga tööd
Jah, seda on lihtsam öelda, kui teha, oleme nõus. Sellegipoolest on palk üks peamisi põhjuseid, miks inimesed töökohta vahetavad. Kui leiad töökoha, mis vastab Sinu soovidele ja oskustele ning tasustab Sind vähemalt tööturu keskmisega, siis jääd tõenäoliselt pikemaks ajaks ka ühte ettevõttesse pidama. Kui võimalik, uuri juba töövestlusel ettevõttesiseste karjäärivõimaluste kohta – enamasti tähendab samm karjääriredelil ka uusi väljakutseid koos priskema palganumbriga.

Uuri, millised on karjäärivõimalused
Karjäärivõimalustega kursisolek tähendab lisaks tulevikus kõrgema palga teenimise võimalusele ka seda, et Sul on võimalik lihvida oma oskusi ja omandada uusi. Ilmselt ei taha Sa ju aastakümneid täpselt sama tööd teha, vaid ikka edasi areneda. Seega uuri juba töövestlusel, millised on koolitussüsteemid ja ettevõttesisesed arenguvõimalused.

Tee selgeks, millised on tööandja poolt pakutavad lisahüved
Kas Sinu jaoks on oluline paindlikkus töötamise koha valikul – eeldusel, et kandideerid töökohale, mida on põhimõtteliselt võimalik teha arvuti vahendusel? Pead oluliseks töötamist graafiku alusel/ üheksast-viieni? Hindad ettevõttepoolset vastutulekut esimeste haiguspäevade tasustamise osas? Vahel võib mõnevõrra väiksema töötasu kompenseerida just mõni lisahüve – näiteks asukohavabadus.

Küsi üle, kui kaugel on kaugel?
Kas oled nõus kulutama umbes 40 tundi kuus töö ja kodu vahel sõitmiseks? Ehk terve töönädala jagu tunde lisaks? See teeb umbes tund aega sõitu tööle ja tund aega tagasi. Esmapilgul võib tunduda sõiduaeg tühisena – ja võib-olla ongi – kuid võib juhtuda, et pärast esimeste kuude entusiasmi lahtumist hakkab see mõjutama Sinu elukvaliteeti vaba aja vähenemise näol). Oluline on jõuda selgusele, mis on Sinu jaoks maksimaalne aeg, mida oled nõus ööpäevas töökoha ja kodu vahel liikumisele kulutama.

Mida rohkem Sa enne uue töökoha haaramist infot kogud ja enda jaoks mõtestad, seda õnnelikum oled uuel ametikohal! Soovime Sulle palju edu uute väljakutsete otsingutel ja just Sinu jaoks õige töökoha leidmisel!