2023-08-23 14:48:55

Mida vältida tööintervjuul?

11.09.2017

Millest peaksid hoiduma, et saada tööintervjuult oodatud tulemus?

Huvipakkuv töökuulutus on leitud, CV tööandjale saadetud, kutse vestlusele saadud ja intervjuul käidud. Kõik etapid on nüüdseks justkui kenasti läbitud, kuid tagasisidet ei ole ikka laekunud. Kontrollid pidevalt telefoni ja mitte ainult selleks, et kerida läbi viimased postitused sotsiaalmeedias, vaid ka selleks, et lugeda oodatud tagasisidet tööandjalt.

Võimalikke põhjuseid, miks esimesele vestlusele ei järgne jaatavat vastust ja positiivset tagasisidet, on mitu. Jagame nõuandeid, millest peaksid hoiduma, et saada tööintervjuult oodatud tulemus.
Kehv esmamulje

Kandideerisid töökohale, kus nõutakse täpsust, ent tuhised alles kümme minutit pärast kokkulepitud aega välisuksest sisse? Või ei suuda kohale jõudes meenutada, kellega oled üldse vestlema tulnud? Soovid alustada karjääri müügivaldkonnas, ent ei saa kaht lausetki moodustatud, miks just Sina peaksid väljakuulutatud konkursi võitma? Olgu põhjus milline tahes – kehva esmamuljet on äärmiselt raske muuta ja kui kandidaate on palju, oled üsna suure tõenäosusega liigitatud kausta, mille peakirjaks „saata konkursi lõppedes eitav vastus“. 

Puudulik ettevalmistus

Uuri kindlasti enne tööintervjuule minemist, millega ettevõte ikkagi tegeleb ja mida oma klientidele pakub. Valmista ette küsimusi, mida tööandjalt ettevõtte kohta uurida. Ära unusta ka ametikoha nimetust, kuhu oma CV saatsid! Tööandjad eraldavad oma päevast väärtuslikku aega, et just Sinuga kokku saada, kuid kui Sa ei suuda näidata üles piisavalt huvi ja seda, et tõepoolest oled end vestluseks ette valmistanud, siis seda vähem on tööandjal soovi Sinuga antud konkursis arvestada.

Vähe entusiasmi

Ei, keegi ei eelda, et Sa ilmuksid intervjuule erakordselt ülevas meeleolus, kuid siiski oodatakse Sinupoolset huvi ja kui mitte just sädemeid Sinu silmis, siis pigem olulisem sellest on arusaamine, et Sa tõesti-tõesti tahad antud ametikohta saada, mitte ei ole saatnud lihtsalt oma CV-d mööda linna laiali. Võib-olla Sa tõesti tahadki antud ametikohta saada, ent keegi Sinu sisse ju ei näe – oluline on, et suudaksid siirast huvi ja soovi siiski ka välja näidata.

CV-le mittevastavus

Oled lisanud CV-sse isikuomadusi, mida Sinu arvates tööandja võiks otsida (või on töökuulutuses need kirjas), ent mida Sul tegelikult pole? Või selgus töövestlusel, et Sa siiski ei räägi mõnda võõrkeelt kirjapandud tasemel ja kohmetusid lihtsamategi testküsimuste peale? Kui tööintervjuul tuli välja, et oled oma oskusi ülehinnanud või jätad täiesti risti vastupidise esmamulje, võib just see olla saanud saatuslikuks Sinu kandideerimisel.