2023-08-23 14:48:55

Kuidas saavutada uueks tööaastaks seatud eesmärke?

16.06.2016

Uue aasta lubaduste ja eesmärkide seadmine on muutumas üha populaarsemaks. Inimesed püüavad iga uut aastat alustada justkui uuelt lehelt ja ootavad, et uus aasta oleks eelmisest palju parem. Tööalaste eesmärkide seadmine alanud aastaks võib olla väga huvitav väljakutse, seda eelkõige juhul, kui seada mõistlikud eesmärgid ja suhtuda sellesse pühendumusega. Samas tuleb asja võtta lõbusa ettevõtmisena. Me kulutame tööl käimise peal kolmandiku oma elust, seega on äärmiselt oluline teada, kuidas saavutada oma seatud eesmärke kõige efektiivsemalt.

Siin on Sulle mõned nõuanded, kuidas oma tööalaseid eesmärke paremini saavutada:

1. Püstita eesmärgid – pea meeles, et realistlikud eesmärgid on saavutatavad! Kui sead enesele eesmärgid ja ei pane neid kirja, kipuvad need juba paari kuuga meelest minema ja loobutakse nende täitmisest. Üheks loobumise põhjuseks on see, kui seatakse endale eesmärk hetkeemotsiooni ajendil ja tegelikult ei soovitagi seda saavutada. Kui Sa ei sea õigeid eesmärke, siis Sul kaob huvi ka nende täitmise vastu. Teine põhjus peitub selles, et seatakse enesele kättesaamatud eesmärgid. Seega, mõtle hoolikalt läbi, mida Sa tegelikult sooviksid saavutada ja kas see soov on realiseeritav ning pane seejärel see paberile kirja.

2. Koosta plaan – planeerimine on oluline osa eesmärkide saavutamisel, seda eriti tööalaste eesmärkide puhul. Esmalt pead Sa valima endale sobiva ameti ja kui Sul on töö juba olemas, siis peab veenduma, et see on just see õige. Raha on elus küll oluline, aga mitte peamine. Raha ei paku õnne ja rahulolu tunnet, küll aga töö, mida Sa igapäevaselt tegema pead. Kui oled oma praeguse tööga rahul, siis tuleb koostada plaan ametiredelil tõusmiseks. Selgita välja, millised on Sinu lühi- ja pikaajalised sammud ja pane need paberile kirja. Kindlasti leidub Sinu tutvusringkonnas mõni tuttav, kes on juba saavutanud edu selles valdkonnas. Uuri, mida Sa peaksid tegema, et oma edu või eesmärke saavutada. Sinu koostatud plaan saab Sinu teejuhuks saavutamaks samm-sammult oma eesmärgid. Määra oma tegevustele kindlasti tähtajad, nii on Sul kergem oma tegevuskava planeerida ja jälgida.

3. Ole alati positiivne – positiivne mõtlemine on väga oluline. Võib lausa öelda, et see on edu võti. Ükskõik mis ka ei juhtuks, pea meeles, et edu ei ole üldjuhul võimalik saavutada ilma ühegi takistuseta. Hoolimata taksistustest, hoia pea püsti ja naeratus näol.

4. Keskendu – kas Sa oed märganud, et enamasti on uue aasta lubadused ja püüdlused veebruarikuuks unustatud? See juhtub sellepärast, et me ei keskendu oma asjadele piisavalt. Selleks, et teada, kuidas saavutada oma eesmärke, on vaja teada, kuidas suurendada oma keskendumisvõimet ja kuidas hoida end motiveerituna.

5. Kujutlusvõime – eesmärkide saavutamise puhul on äärmiselt oluline harjutada visualiseerimistehnikat. Kujutle, et oled juba saavutanud endale püstitatud eesmärgid. Mis tunde see Sinus tekitab? Mida ütleksid Sinu lähedased ja sõbrad? Milline on Sinu enesekindlustase? Muuda selline visualiseerimine oma harjumuseks ja korda seda igal vabal hetkel. Usu, selline lihtne nõuanne võib Sinu elu muuta ja seda väga lühikese aja jooksul.

6. Ole järjepidev –Sa ei saa oma eesmärke täita, kui Sa ei pinguta ja loobud üritamast. Sisesta endale, et allaandmine ei ole lahendus. Eesmärkide saavutamine ei ole lihtne, vastupidi, see on täis olukordi, mis toovad Sinu teele palju takistusi. Sellest hoolimata, püüa keskenduda vaid lõpptulemusele ja siis suudad kõik takistused ületada. Lisaks, vaata oma tegutsemisplaani ja seatud eesmärkide nimekirja regulaarselt.

7. Tegutse samm-sammult – mõnikord on seatud eesmärk nii suur, et ei ole võimalik korraga hoomata kogu teed selle saavutamiseni. Võimalusel jaga oma suur eesmärk väikesteks, kergesti saavutatavateks eesmärkideks. Lisaks keskendu korraga ühele konkreetsele tegevusele või eesmärgile, et mitte oma tegevusega ummikusse joosta.

Loodetavasti muudavad need nõuanded Sinu mõtlemist ja aitavad Sind oma eesmärkide saavutamisel. Pea meeles, et ainult eesmärkide kirjapanemisest ei ole kasu, Sa pead selle nimel ka tegutsema. Lõppude lõpuks, edu ei ole lihtne juhus, vaid see on väikeste harjumuste tulemus.

Otsisõna:
tööotsingud
eesmärgid
uue aasta lubadused
karjäär
karjääri edendamine
plaanid
eesmärkide saavutamine