2023-08-23 14:48:55

4 nippi, kuidas sügisel taas kõike jõuda

29.08.2018

4 nippi, kuidas sügisel taas kõike jõuda

Suvine puhkuste aeg lööb argipäeva rutiini tihtipeale täitsa segamini ja sügise saabudes on raske taas kiirema tempoga kaasa minna. Selleks, et üleminek suvelt sügisesse oleks võimalikult sujuv, kasuta neid lihtsaid soovitusi.
1. Planeeri oma aega
Millised on need tegevused ja harjumused, mis neelavad iga päev või iga nädal suure ampsu Sinu nädalast? Mõtle, kas on viise, kuidas neid tegevusi ja harjumusi muuta? Näiteks ehk saaksid iga kahe päeva tagant kassasabas seismise asendada kord nädalas poes käimisega? Oma aja planeerimine on väärtuslik oskus, millest lõikad kasu nii era- kui ka tööelus!
2. Puhka end välja
Selleks, et olla produktiivne, peab olema puhanud. Piisav aja mahavõtmine on äärmiselt vajalik, et Sul oleks mõttejõudu ja füüsilist vastupidavust igapäevaste toimetustega tegelemiseks. Aktiivse suve järel tundub puhkamine ja rahulikult toimetamine võib-olla veidike harjumatu, ent väga vajalik! Tasub proovida!
3. Sea lühi- ja pikaajalisi eesmärke
Aasta esimene päev pole ainus aeg, millal endale kõiksugu suurepäraseid lubadusi anda. Miks mitte võtta septembrit kui värsket lehte, millal endale uusi sihte seada või olemasolevaid meelde tuletada. Selleks, et harjuda taas erinevate kohustuste ja ülesannetega, tasub meeles pidada, et väikeseid, osadeks võetud eesmärke on palju lihtsam täita!
4. Väärtusta olemasolevat
Eestlase DNA-sse on sisse kirjutatud ilma üle nurisemine – küll oli päikseline ja tegelikult täiesti vapustavate ilmadega suvi liiga palav, küll on saabunud sügis liiga pilvine ja jahe. Oleme veendunud, et kõik on kinni mõtlemises. Häälesta end väärtustama olemasolevat – näiteks on sügis suurepärane aeg, et rohkem tubaste tegevustega end siduda. Olgu selleks siis täiendkursustele minek või uue hobiga alustamine – enam pole meeldivat suvesoojust, mis kangesti meid välja meelitaks! Kõik, mis nõuab rutiini ja pühendumust, võib esmapilgul tunduda liiga ajamahukas ja paljunõudev, ent tegelikkuses tuleb vaid peale hakata, edasi läheb juba lihtsamalt!
Otsisõna:
uus töö
töökoormus
puhkus
Ülikool
töö
tööülesanded
sügis
kool
ülikool
kiire tempo
tagasi tööl