2023-08-23 14:48:55

Mida kirjutada tootmistöötaja tööpakkumisele? (+ NÄIDIS)

08.01.2018

Mida kirjutada tootmistöötaja tööpakkumisele? (+ NÄIDIS)

Selleks, et tootmistöötajatele suunatud töökuulutus huvi tekitaks ja kiirelt tulemusi tooks, on oluline, et kõik vajalik info oleks kuulutusest kiirelt leitav ja kõik olulised aspektid mainitud. Siit leiad nimekirja punktidest, mis kindlasti tootmistöötaja tööpakkumisel oma koha peaksid leidma.
Lisanipp kandideerijate arvu suurendamiseks:
Parima võimaliku kandideerijate arvu saavutamiseks tuleb tööpakkumine avaldada tekstifailina, kuna pildina valmistatud tööpakkumisel väheneb töökuulutuse vaatamiste arv märkimisväärselt (keskmiselt kuni 51%). Väiksem vaatamiste arv tuleneb sellest, kuidas töövõtja tööpakkumiseni jõuab.
Peamiselt otsitakse tööpakkumist tööportaali esilehel oleva otsingumootori abil või luuakse endale soovitud valdkonna tööpakkumiste otsiagent, mis saadab värskeid tööpakkumisi kasutaja e-postile. Pildifailil olevat teksti ja sinna kirjutatud märksõnu ei suuda otsingumootorid ega otsiagent lugeda ning seepärast väheneb märkimisväärselt tööpakkumiste vaatamiste arv.

Veelgi enam, kasvamas on nutiseadmetega tööpakkumiste sirvimine ja tasub mõelda sellele, et pildifailil olev tekst on nutitelefonis lugemiseks liiga väike. Tekstiformaadis koostatud tööpakkumine muudab nutitelefonis automaatselt kuju ja muutub loetavaks. Seepärast soovitame kujundamise asemel pöörata suuremat rõhku sisu- ja tekstiloomele ning õigetele märksõnadele!

Kohustuslikud väljad tootmistöötaja töökuulutuses:

Töö asukoht
Kindlasti lisa kuulutusse tootmishoone aadress. Kui ühistransport ei peatu just ukse ees, võib osutuda kasulikuks lisada ka seletus, kuidas kohale jõuda. Näiteks saab Tänassilma Tehnopargis asuvate ettevõtete kuulutustes mainida, et kohale saab bussiga number 18 ja seejärel on vaja 500 m kõndida. Oluline on võimalikult lühidalt ja informatiivselt anda teada, et tootmisesse ei ole keeruline ka ilma autota tulla!

Töötingimused
Kas töö toimub soojas ruumis või hoopis külmlaos? Näiteks võib kuulutusse kirjutada, et valmis tuleb olla tööks temperatuuridel +2..+6°C, aga ka sügavkülmlaos (-15°C).

Palganumber
Avaliku palganumbriga tööpakkumised saavad rohkem vaatamisi ja kvaliteetseid kandideerimisi – kui vähegi võimalik, soovitame palganumbri vahemiku, mida on võimalik teenida, kohe kuulutusele lisada. Kui töötasu kujuneb põhi- ja lisatasust, on soovituslik ka see lahti kirjutada.

Tööpäeva pikkus, vahetused, graafik
Kas töö toimub 12-tunnistes vahetustes või hoopis esmaspäevast reedeni ja 8-tunnistes vahetustes? Kas tööl hakatakse käima 2 päeva tööl, 2 päeva vaba süsteemi alusel? Kas töö toimub ka nädalavahetustel, öösel, riigipühadel? Mida rohkem infot jagada, seda atraktiivsemaks töökuulutus muutub ja seda suurem on tõenäosus, et sobivad kandidaadid kiirelt ka leitakse.

Koormus ja tööleping
Kas tegu on täistööajaga? Kas saab ka näiteks õpingute või teise töökoha kõrvalt tööle asuda? Kas otsitakse tähtajatu lepingu alusel töötajat või vaid lühikeseks ajaperioodiks?

Konkreetsed tööülesanded
Iga tootmistöö on erinev ja seega ei piisa lausest „töö toimub tootmises“. Proovi panna kirja võimalikult kompaktne seletus tehtava töö sisust. Väikeste varuosade komplekteerimine? Suurte kastide ladustamine? Tekstiilide sorteerimine?

Kontakttelefon
Kui kandidaadil ei ole võimalik kiirelt ja mugavalt personalispetsialistiga ühendust võtta ja saada vastus küsimusele (mida näiteks töökuulutusest välja ei loe), seda rohkem potentsiaalseid sobivaid kandidaate võtab vastu hoopis kõrval asuva ettevõtte pakkumise. Kiirus ja informatiivsus on väga olulised ja kontakttelefoni lisamine kuulutusse on kindlasti positiivse mõjuga. Seepärast soovitame tööpakkumisele lisada ka telefoninumbri (mitte e-posti aadressi).

Ettevõtte poolt pakutavad lisahüved
Kas kohapeal saab tasuta/ soodsamalt süüa? Kas ettevõte korraldab transporti tööle ja tagasi (eriti, kui tegu on kehva ühendusega asukohaga), kas töörõivad on ettevõtte poolt? Sõbralik kollektiiv ja stabiilne ettevõte on küll olulised, kuid kandidaadid ootavad vastuseid väga praktilistele ja nende otsuseid mõjutavatele küsimustele.

Tootmistöötaja tööpakkumise näidis:

Ametinimetus:
Tootmistöötaja
(Kui vajad pikemat ametinimetust, lisa kõige tähtsamad märksõnad algusesse, kuna pikk ametinimetus ei pruugi igas seadmes olla lõpuni nähtav.)

Töö kirjeldus:
- savikannude komplekteerimine vastavalt tellimustele;
- toodete nõuetekohane sildistamine ja pakkimine;
- toodete õigeaegne saatmine logistikaosakonda;
- töö eeldab raskuste tõstmist (kuni 15 kg).

Nõudmised kandidaadile:
- hea eesti, suhtlustasandil vene keele oskus;
- varasem töökogemus tootmisettevõttes (soovituslik);
- valmidus töötada graafiku alusel esmaspäevast laupäevani (vaid päevased vahetused).

Ettevõte pakub:
- väljaõpet kohapeal;
- stabiilset töökohta edukas ettevõttes;
- tasuta lõunasööki, värskeid puuvilju ja kohvi-teed;
- täistööaega ja tähtajatut töölepingut;
- tööd graafiku alusel E – L 08:30 – 19:00;
- töötasu vahemikus 800 – 1100 EUR/ neto (põhipalk + tulemustasu).

Ettevõttest:
Savimajakas OÜ tegeleb Tallinnas, aadressil Savi 11b savikannude tootmisega. Tootevalikus on 30 standardtoodet, valmistatakse ka eritellimusi. Ettevõte on tegutsenud aastast 2013 ja meeskonda kuulub praegu 21 inimest. Kui Sul tekkis lisaküsimusi, võta julgelt ühendust meie büroojuhi Kati Savijalakesega (6666 5555).

Loe ka: 9 väljendit, mida tööpakkumise loomisel vältida