2023-08-23 14:48:55

Kuidas koostada turvatöötaja tööpakkumist (+ NÄIDIS)

30.08.2018

Kuidas koostada turvatöötaja tööpakkumist (+ NÄIDIS)

Oled otsimas tublisid turvatöötajaid, ent keda napib, on Sinu ettevõttesse sobivaid kandidaate? Võib-olla vajab koostatud tööpakkumine täiendamist või sootuks ümbertegemist? Anname Sulle nõu, kuidas tööpakkumist kohendada, et see tooks ka soovitud tulemusi.

„Töö kirjeldus”

• Millised saavad olema turvatöötaja tööülesanded?
Turvatöötaja peab tagama turvalisuse – see on ametikoha põhieesmärk. Aga millistes tingimustes tuleb tööd teha? Siseruumides või välitingimustes? Kas tegemist on turvakaamerates toimuva jälgimisega või hoopis seisva iseloomuga turvatööga? Mida täpsem on kuulutusse kirjapandud informatsioon, seda vähem pead vastama ühtedele ja samadele tekkivatele küsimustele ning seda selgema pildi saavad tööotsijad juba kuulutust lugedes.

“Nõudmised kandidaadile”

Töökuulutus võiks sisaldada kindlasti vajalikke keeleoskusi, vanuse alampiiri, aga ka seda, kas varasem töökogemus antud ametikohal on vajalik või piisab lihtsalt soovist seda tööd teha.

“Ettevõte pakub”

• Milline on tööaeg ja -koht?
Tööaega ja -kohta on oluline juba tööpakkumises mainida, sest turvatöötaja töö iseloomu tõttu võib see suuresti erineda – tegemist võib olla kontorihoonega, kus teenust vajatakse vaid tööpäevadel või hoopis kaubanduskeskustes, kus valvet on vaja tagada ka ööpäevaringselt.

• Milline on pakutav palganumber?
Ei ole võimalik üht konkreetset numbrit välja tuua? Miks mitte lisada töökuulutusse sel juhul hoopis palgavahemik või minimaalne pakutav palk? Kui töötajal on võimalik teenida ka tulemustasu või boonuseid (näiteks uute töötajate soovitamise kaudu), võiks see juba ka kuulutuses kirjas olla.

• Milline on ettevõtte motivatsioonipakett?
Turvatöötajate töö võib koormata suurel määral keha – kas ettevõte pakub ehk spordi- ja massaažitoetust? Või ehk mugavate tööjalanõude kompensatsiooni? Kindlasti tasuks mainida paindlikku tööaega, aga ka kõiki muid hüvesid, mida ettevõte pakub.

• Millised on arengu- ja karjäärivõimalused?
Anna juba kuulutuses teada, millised on võimalused ettevõttesiseselt karjääri teha. Näiteks on ehk tulevikus võimalik praegusel turvatöötajal saada teiste turvatöötajate ülemuseks või liikuda hoopis kontoritööle?

Miks on oluline ettevõttest kirjutada?

Selleks, et potentsiaalne tulevane töötaja saaks otsustada, kas ta soovib ettevõttesse tööle kandideerida, võiks töökuulutus anda vastuse ettevõtte suuruse, rahvusvahelisuse või kodumaisuse kohta, samuti ettevõtte kultuuri ja väärtuste kohta.

Turvatöötaja tööpakkumise näidis:

Ametinimetus:
Turvatöötaja

Töö kirjeldus:
- varguste toimepaneku ennetamine kaubanduspinnal,
- töötajate ja klientide turvalisuse tagamine,
- videokontrolli teostamine.

Nõudmised kandidaadile:
- eesti keele valdamine, suhtlustasandil ka vene keele oskus,
- vanus vähemalt 19 eluaastat,
- kohtulikult karistamata,
- iseseisvus, kiire reageerimisvõime, hea suhtlemisoskus,
- varasem videovalvealane töökogemus (soovituslik).
PS: ootame kandideerima ka varasema turvatöötaja kogemuseta tööotsijaid!

Ettevõte pakub:
- töökohta kiirelt arenevas Eesti ettevõttes,
- võimalust rääkida kaasa tööaja planeerimisel,
- võimalust töötada vaid päevastes vahetustes,
- lisaks põhipalgale ka igal aastal tõusvat staažitasu,
- sporditoetust vabalt valitud spordiasutustes 40 EUR/ kuu,
- erialaseid koolitusi (sh turvatöötaja kvalifikatsiooni omandamine).

Ettevõttest:
Kuld ja Kard OÜ on 2014. aastal asutatud Eesti ettevõte, mis tegeleb kvaliteetsete ehete edasimüügiga. Oleme keskendunud väike-ettevõtete toodangu edasimüümisele ja soovime panustada üha enam eestimaiste ehtekunstnike loomingu levitamisele. Üle Eesti on meil hetkel 7 esindust (4 Tallinnas, 1 Narvas, 1 Pärnus, 1 Kuressaares). Turvatöötajat otsime hetkel Narvas asuvasse esindusse.