2023-08-23 14:48:55

Kuidas koostada raamatupidaja tööpakkumist? (+ NÄIDIS)

13.03.2018

Kuidas koostada raamatupidaja tööpakkumist? (+ NÄIDIS)

Kuidas kõnetada tööpakkumisega raamatupidajaid, kes sobiksid Sinu meeskonda? Selleks, et panna kandideerima õigeid inimesi, tuleb leida vastused õigetele küsimustele ning mõelda hoolikalt läbi, mida kuulutusse lisada ja mida mitte.

Esmapilgul võib tunduda, et sisuka tööpakkumise koostamine võtab palju aega, ent tegelikult on iga tööpakkumise koostamisse investeeritud minut seda väärt - mida selgema tööpakkumise tööandja koostab, seda suurem on võimalus, et tööpakkumine kõnetab tõepoolest sobilikke kandidaate.
Lisanipp kandideerijate arvu suurendamiseks:
Ära lae tööpakkumist üles pildifailina, kuna nii väheneb töökuulutuse vaatamiste arv 51%. Väiksem vaatamiste arv tuleneb sellest, kuidas töövõtja tööpakkumiseni jõuab. Peamiselt otsitakse tööpakkumist tööportaali esilehel oleva otsingumootori abil või luuakse endale otsiagent, mis saadab värskeid tööpakkumisi kasutaja e-postile. Pildifailil olevat teksti ja sinna kirjutatud märksõnu ei suuda otsingumootorid ega otsiagent lugeda ning seepärast väheneb märkimisväärselt tööpakkumiste vaatamiste arv.

Veelgi enam, kasvamas on nutiseadmetega tööpakkumiste sirvimine ja tasub mõelda sellele, et pildifailil olev tekst on nutitelefonis lugemiseks liiga väike. Tekstiformaadis koostatud tööpakkumine muudab aga nutitelefonis automaatselt kuju ja muutub kenasti loetavaks. Seepärast soovitame kujundamise asemel pöörata suuremat rõhku sisu- ja tekstiloomele ning õigetele märksõnadele! .

„Töö kirjeldus” – millele tähelepanu pöörata?
Töökuulutus võiks anda aimu, milline saab olema konkreetse ametikoha sisu ja korraldus ning vastata küsimustele:

Kuidas hakkab raamatupidaja töötama? Üksi? Mõne teise raamatupidaja alluvuses? Kellegi ülemusena?
Milline on raamatupidaja tegutsemisvaldkond? Kas raamatupidaja teostab kõiki toiminguid algusest lõpuni või otsitakse uut töötajat teatud valdkonda?
Mis programmi hakkab raamatupidaja igapäevaselt kasutama? Kas töö on individualistlikku laadi või eeldab palju suhtlemist näiteks ettevõtte klientidega?

Nõudmised kandidaadile” – millised küsimused võiksid saada vastuse?
Milliseid keeli ja millisel tasemel läheb raamatupidajal igapäevatöös vaja?
Kas vajalik on varasem erialane väljaõpe ja/või töökogemus sarnasel ametikohal?
Kas on oluline, et raamatupidaja oleks sama programmiga varem tööd teinud või õpetatakse vajadusel raamatupidajale uus programm tööle asumisel selgeks?

“Ettevõte pakub” – mida tulevane töötaja teada tahab?
Kuidas on korraldatud raamatupidaja tööaeg ja -koht?
Raamatupidajate töö on paljuski seotud ettevõtte äriliste iseärasustega ja ei pruugi mahtuda klassikalise üheksast-viieni tööaja raamidesse. Kui töö eeldab nädalavahetustel laekumiste tegemist või õhtuti arvete kontrollimist, võiks see kohe kuulutuses kirjas olla.

Milline on pakutav palk?
Palganumbrit ei taheta sageli töökuulutusse lisada, ent sel juhul võiks välja tuua näiteks palgavahemiku või minimaalse pakutava palga suuruse.

Milline on ettevõtte motivatsioonipakett?
Tasuta puuviljad ja maitsev kohv on muutunud sama elementaarseks kui soojaks köetud ruumid ja õhukonditsioneeri olemasolu. Selle asemel, et rääkida söögist-joogist, võiks töökuulutus sisaldada viiteid muude motivatsioonipaketti kuuluvate hüvede kohta: spordikompensatsioon, ühised väljasõidud, igakuised koolitused, väljakujunenud traditsioonilised ühisüritused (kardisõidud, keegliõhtud, rattamatkad jne).
Millised on arengu- ja karjäärivõimalused?

Miks on oluline ettevõttest kirjutada?
Selleks, et potentsiaalne tulevane töötaja saaks otsustada, kas ettevõtte tegutsemisvaldkond sobib tema väärtushinnangutega või kas tegu on tema jaoks piisavalt suure või väikese ettevõttega, võiks alati lühidalt kirjeldada, missuguse ettevõttega on tegu:

Mis valdkonnas ettevõte tegutseb?
Kas ettevõte kuulub mõnda rahvusvahelisse kontserni või on tegemist hoopis kohaliku ettevõttega?
Kui palju on ettevõttes töötajaid?
Missugused on ettevõtte väärtused, millest igapäevatöös lähtutakse?
Kuidas töötajaid motiveeritakse?  

Raamatupidaja tööpakkumise näidis:

Ametinimetus:
Raamatupidaja
(Kui vajad pikemat ametinimetust, lisa kõige tähtsamad märksõnad algusesse, kuna pikk ametinimetus ei pruugi igas seadmes olla lõpuni nähtav.)

Töö kirjeldus:
- vajalike toimingute teostamine alates algdokumentide sisestamisest aastaaruannete koostamiseni (palgaarvestus, maksete teostamine, aruandluse koostamine, rahavoogude planeerimine),
- töö toimub koos pearaamatupidaja ja raamatupidamisosakonna assistendiga,
- tööd tehakse programmides SAP ja Taavi.

Nõudmised kandidaadile:
- raamatupidamisalane kõrgharidus,
- eelnev töökogemus raamatupidajana,
- SAP programmi valdamine (soovituslik, vajadusel väljaõpe kohapeal),
- hea eesti keele ja suhtlustasandil vene keele oskus.

Ettevõte pakub:
- võimalust kujundada oma tööaega (kiiremad perioodid kuu alguses ja lõpus),
- töötada arenevas ettevõttes ja panustada ettevõtte arenguplaanidesse,
- teenida palka alates 2100 EUR/ bruto (sõltub kandidaadi kompetentsidest),
- töötada väikeses motiveeritud meeskonnas, kust ei puudu ka ühised suvised ja talvised väljasõidud. Lisaks pakume igakuiseid koolituspäevi.

Ettevõttest:
Päevalille Kaubavedu OÜ on 2007. aastal asutatud Eesti ettevõte, mis pakub ettevõtjatele paindlikke logistikateenuseid. Praegu on meil töötajaid 35 (15 kontoris, 20 üle Eesti ringi sõitmas). Kuigi igapäevaselt ei tööta me kõik üheskoos, väärtustame siiski meeskondlikke tegevusi ja paindliku tööaja võimaldamist. Loe lisaks: www.paevalillekaubavedu.ee.

Loe ka: 9 väljendit, mida tööpakkumise loomisel vältida