2023-08-23 14:48:55

Uskumatud vabandused tööintervjuule mitteilmujatelt

16.06.2016

Hetk enne intervjuu algust sööb kandidaadi koer ootamatult ära tema autovõtmed või päästab ta märulikangelasena tulekahjust dokumente – ühes käes telefon, teises paberid.
Tõepoolest on kandideerijaid, kes päris viimasel minutil loobuvad võimalusest tööintervjuuks ning värbamisspetsialistid kuulevad igapäevaselt uskumatuna kõlavaid vabandusi.
Toome Teieni valiku vabandustest, mida CV Keskuse värbajad oma töös on kuulnud.

Raskusi ärkamisega.
„Ma tõepoolest üritasin tulla, kuid käisime sõbraga öösel klubis ning ma ei kuulnudki äratuskella.“
Põhjuseks võib olla katkine äratuskell, pohmell, magamata öö, kuid kui inimene parema meelega magab või lihtsalt unustab intervjuule tulla, siis ei peaks ta Teie heaks töötama.

Probleemid transpordiga
„Olin juba autos, kuid garaažiuks lihtsalt ei avanenud”, „Auto on katki“, „Buss hilineb“
On väga ebatõenäoline, et kandidaadi auto laguneb just mõned minutid enne intervjuud. Inimene, kes tahab Teie heaks töötada, võtab endale ka enne intervjuu algust piisavalt varuaega ning annab endast kõik, et olla õigel ajal õiges kohas ka siis, kui ühistransport hilineb. Siiski on alati võimalus, et kui midagi võib valesti minna, siis nii ka läheb. Võimatu on arvestada sellega, et hetk enne kodust lahkumist sööb koer ära autovõtmed või garaažiuks keeldub avanemast.

Parem pakkumine.
„Te ei usu seda eales, kuid ma pääsesin superstaarisaates teise ringi! Seega ma tõesti ei ole hetkel tööst huvitatud.“
Kandidaadile tehti 10 minutit enne intervjuu algust parem pakkumine ja ta võttis selle koheselt vastu või pääses kandidaat superstaarisaates järgmisesse vooru ning jättis tööotsingud tagaplaanile. Kõlab uskumatuna? Selliseid kokkusattumusi tuleb elus ette haruharva. Üheksal juhul kümnest ei ole see lihtsalt võimalik, kuna taoline ajastus on ebatõenäoline.

Õnnetus.
„Meil tekkis ootamatult kontoris tulekahju ning ma päästan hädavajalikke pabereid.”
Aastate jooksul on ette tulnud kandidaate, kes on sattunud teel intervjuule uskumatutesse õnnetustesse. Äärmuslikul juhul on väidetud, et kontor läks põlema ning kandidaat tegeleb dokumentide päästmisega. Muidugi mõista ei ütle ükski märk telefonikõnes, et kandideerija elas hetk tagasi üle midagi tavapäratut.Üldjuhul on inimene ka peale kerget plekimõlkimist pinges, pisut närviline ning seda on tunda ka tema häälest.

Probleemid kohalejõudmisega.
„Vabandage, kuid Te andsite mulle vale aadressi, seal asus kiirtoiduputka!“, „Vabandage, kuid olen eksinud.“
Kandideerija väidab, et ta ei leidnud Teie kontorit üles? Peale interneti leiutamist on seda väga raske uskuda.

Endine kolleeg või ülemus.
„Ma olen tegelikult kohal, restoranis, aga Teie kõrval istub minu ülemus ning ma pean vestlusest loobuma.“
Kandidaat märkab fuajees oma ülemust ning peitub. Tõepoolest on äärmiselt raske osaleda intervjuul, kui tead, et ülemus istub kõrvallauas. Leppige kokku uus aeg ning võimalusel ka koht. Isegi kui kandidaat valetas, siis on seesugune vabandus äärmiselt loov lahendus ning näitab tema osavust – tegemist võib olla mitmekülgse töötajaga.

Laps
„Ma sain just paar päeva tagasi teada, et olen lapseootel ning ma ei ole tööst enam huvitatud.“
Enne kandideerimist peaks siiski ära otsustama, kas hakatakse planeerima last või soovitakse alustada uut karjääri. Loomulikult tuleb elus ka ootamatusi ette, kuid mõned vabandused tuleks enne läbi mõelda, kui hoogsalt välja öelda.

Ilusate ilmade klienditeenindaja
„Vabandage, kuid täna on üpris tormine ning pealegi reede.“
Millegipärast on tavaks saanud, et klienditeenindajatele ei sobi vestlusteks reeded ning halvad ilmad.