2023-08-23 14:48:55

Ole tööturul nähtav

16.06.2016

Uue töötaja leidmine firmasse on pikk ja aeganõudev protsess. Firmadel on mitmeid võimalusi, kust ja kuidas töötajaid otsida. Üha enam on ettevõtted hakanud kasutama CV-de andmebaasiotsingut sobiva töötaja leidmiseks. Andmebaasiotsing võimaldab tööandjal otsida andmebaasist ise sobivaid töötajaid sisestatud kriteeriumite alusel. Kui soovid olla avatud uutele pakkumistele tööturul, siis soovitame Sul oma CV aktiveerida. Nii saavad ettevõtted Sinule sobiliku tööpakkumise tegemiseks Sinuga kontakteeruda.

Enamik CV Keskuse tööportaali kasutajatest kustutab või passiveerib oma CV tööportaalis kui on leidnud uue töökoha. Meie julgustame tööotsijaid CV-d mitte kustutama/passiveerima vaid hoidma aktiivsena. Ei tasu peljata seda, et CV on aktiivne ja nähtav tööpakkujatele. Oma CV-d on võimalik muuta konfidentsiaalseks või peita soovitud ettevõtete eest, samal ajal olles avatud uutele ja võib olla parematele tööpakkumistele.

Kindlasti täienda ja kontrolli oma CV enne selle aktiveerimist. Sisesta kõik oma oskused, kogemused, töökirjeldused, soovitajad, koolitused, arvuti- ja keeleoskused, sest siis tuleb Sinu CV andmebaasiotsingutes tööandjale paremini esile. Näiteks kui ettevõte otsib raamatupidajat, siis sisestab ta CV-de otsingusse järgmised kriteeriumid: kategooria finats, ametikoha raamatupidaja, asukoht Pärnu, raamatupidamisprogrammi HansaRaama, vene keele oskus, autojuhiload. Kui Sinu on CV-s märkimata autojuhiload, siis juba Sinu CV-d tööpakkujale otsingu tulemustena ei kuvata. Tuleb olla hoolikas ja täpne ning lisada kõik tööga seonduv informatsioon CV-sse. Mida täpsem on info Sinu kohta, seda paremini paistad teiste tööotsijate seast esile. CV, mille aktiveerid andmebaasi jaoks, peaks olema konkreetne - ühele ametikohale suunatud. Kui Sulle sobivad mitu erinevat töökohta, siis saad CV paljundada ja muuta vastavalt ametikoha profiilile sobivaks.

Paljud tööotsijad ei soovi, et nende praegune tööandja oleks teadlik, et töötaja on otsimas uut tööd või on vähemalt avatud uutele pakkumistele. Aktiveerides oma CV, on Sul see võimalik peita konkreetsete ettevõtete eest. Kui soovid, et Sinu CV jääks praeguste või endiste tööandjate eest varjatuks, siis saad selle määrata firma registrikoodi järgi. Samuti on Sul võimalik aktiivne CV konfidentsiaalseks teha. Sellisel juhul on Sinu CV-s peidetud Sinu nimi, pilt, kontaktandmed ja firmade nimed, kus oled töötanud – seega ei ole võimalik Sind tuvastada. Ülejäänud info, nagu haridus, täiendkoolitused ja töökogemuste kirjeldused on tööandjale nähtavad ja just selle põhjal saab potentsiaalne tööandja hinnata ja leida sobivaid töötajaid.
Kui firma leiab, et Sinu CV on neile huvipakkuv, siis nad saavad teha Sulle pakkumisi läbi meie portaali, saates Sulle e-kirja. Seetõttu on äärmiselt oluline, et Sinu e-posti aadress oleks CV-s ja profiilis sama ning korrektne. Kui muudad või võtad kasutusele uue e-posti aadressi, tasub seda muuta ka oma CV-s ja profiilis, et mitte häid pakkumisi käest lasta. Oma profiilis olevat e-posti aadressit, millega oled kunagi regsitreerinud konto CV Keskuse tööportaali, saad kontrollida, kui logid sisse oma kontole ja klikid paremal üleval nurgas oma nime või e-posti aadressi peale. CV-s saad aadressi muuta, kui klikid CV taga olevale nupule "Muudan".

CV saad aktiveerida kui logid oma kontole ja klikid lehel „Minu CV Keskus“ CV taga olevale nupule „Muudan staatust“. Samast kohast saad määrata ka CV konfidentsiaalsust. Kui Sul CV on juba aktiivses olekus, siis kontrolli CV andmed üle ning vajadusel täienda CV-d. Iga oskus, kogemus, koolitus avab rohkem võimalusi tööturul! Ära kasuta oma CV-s tüüplauseid näidis CV-dest.

Kui Sul ei ole veel CV-d sisestatud, siis kindlasti tee seda. Iial ei või teada, mis pakkumine Sulle tehakse!

Loe ka CV koostamise nõuandeid ja vaata CV näidist

Kui Sul on küsimusi, siis kirjuta meile info@cvkeskus.ee

Otsisõna:
töötus
tööotsing
CV
CV koostamine
tööturg
aktiivne CV
passiivne CV
CV-de andmebaas
CV konsultatsioon