AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv Vead, mida naised teevad oma oskuste turustamisel
 

Vead, mida naised teevad oma oskuste turustamisel

Naised kipuvad meestest rohkem alahindama oma oskusi, uskuma vähem oma kompetentsust ja tundma vähem uhkust oma saavutuste üle.

Te ei usu, et olete piisavalt hea. Naised kalduvad sageli enda jaoks lati liiga kõrgele seadma. Isegi märkimisväärsete töökogemustega naised võivad end alahinnata. Toome näiteks naise, kes pidas väikest puhastusteenindusfirmat. Ta elatas selle firmaga ära terve oma pere. Aga kui temalt küsiti, kas ta peab end ärinaiseks, vastas ta, et mitte. Ta arvas, et kuna tema tegevusala oli koristamine, polnud ta "tõeline" ärinaine.

Te ei küsi kelleltki abi. Naised üldiselt küsivad abi. Võtame kasvõi nalja selle kohta, et kui naised on ära eksinud, küsivad nad abi, mehed jäävadki ekslema. Ent tööotsinguil naised millegipärast abi ei küsi, samas kui mehed räägivad kõigile, et otsivad uut tööd. Helistage oma sõpradele ja endistele kolleegidele ning küsige neilt uue töökoha otsinguil nõu.

Te ei rõhuta oma kogemusi, oskusi ega teadmisi. Naised reeglina kirjutavad CV-sse oma töökohad, ent ei kipu rõhutama oskusi ja kogemusi, mida nad sellelt töölt said. Enamik mehi laseb end paista pigem paremast küljest - kui nad on midagi kasvõi möödaminnes proovinud, panevad nad selle oskusena kirja. Ent olematute oskuste märkimise ja tegelike oskuste mahasalgamise vahel on hulk tühja maad. Lugege oma CV üle ja vaadake, kas Te ikka rõhutate piisavalt oma tegelikke oskusi.

Ütlete "Ma pole seda kunagi teinud" või "Ma ei oska seda teha", selle asemel, et öelda "Ma võin seda õppida" või "Ma õpin selle ära". Naised kalduvad alahindama oma võimet kiiresti õppida. Siinkohal võtame näiteks ühe mehe, kes ei öelnud potentsiaalsele kliendile kunagi, et ta pole teatud tüüpi projektiga varem kokku puutunud. Aga ta ei valetanud ka. Ta ütles lihtsalt: "Teeme selle ära". Selline "teeme ära" vaatenurk on palju olulisem kui tegelik kogemus. Kuna ta võis teha peaaegu kõike, oli tal palju kliente, kes andsid talle teha igasuguseid huvitavaid projekte. Lisaboonus talle endale oli see, et ta õppis alati midagi uut.

Refereeritud Internetist
Artiklite otsing