AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv Üheksa lahendust...
 

Üheksa lahendust...

See on aeg ehtida ruumid, pidada pühi, olla rõõmsad ja tulla välja uute lahendustega, mis aitaksid meil uuel aastal uue hooga alustada. Lahendused võivad olla üliedukad ja aidata meil oma elu muuta. Seega kasutage seda eneseanalüüsi aega ära ning hinnake oma karjäär ümber - kus see asus, kus asub nüüd ning kuhu Te soovite jõuda. Alljärgnevalt lühike nimekiri kümnest karjäärilahendusest, mille üle võiksite pühade ajal mõelda.

1. Vaadake oma karjäär üle. See oleks Teie nimekirjas esimesel kohal. Enne, kui hakkate mõtlema muudele muutustele või parandustele, peaksite maha istuma ning heitma pilgu oma karjääri hetkeolukorrale. Karjäär areneb kogu aeg ning kasulik on perioodiliselt vahearvestusi teha. Et teada saada, mis teeks Teid õnnelikuks, kasutage juhust ning õppige ennast tundma. Võtke omale aega, et hinnata oma oskusi, võimeid, eelistusi ja vastumeelsusi.

2. Jätkake enda harimist. Haridustee ei lõpe pärast keskkooli või kolledzhit; see kestab kogu elu. Ja aastavahetus on ideaalne võimalus võtta aeg maha ning teha selgeks, millistel aladel sooviksite teadmisi siluda. Võib-olla aitaks raamatupidamiskursuste läbimine Teid oma töökohustustega paremini toime tulla? Või soovite Te võtta kunstiajaloo kursusi, et luua tasakaalu oma elu ja töö vahel? Kasutage võimalusi ära. Eluaegse õppeta jääte paigale tammuma ning pole rahul ei elu ega tööga. Ärge laske end langeda näilise rahulolu seisundisse.

3. Planeerige oma aega. Pärast tegevusrohket pühadeaega saab tõenäoliselt valusalt selgeks, et Teil tuleb efektiivsemaks muutumiseks õppida aega planeerima ja meetodeid välja arendama. Seega lisage see ülesanne oma uue aastatuhande lahenduste hulka. Otsige pidevalt kiiremat ja efektiivsemat viisi ülesannete lahendamiseks. See lihtne abinõu efektiivsemaks muutumiseks tõmbab Teile tähelepanu ning aitab Teil oma töö ja eraelu tasakaalu viia.

4. Näidake töös ise aktiivsust üles. Väga lihtne on langeda “üheksast viieni" töö puhul "tööaja äraistumise" rutiini. Aga see mitte üksnes ei rahulda Teid, vaid varem või hiljem märkab seda ka Teie tööandja. Seetõttu kasutage seda aastaaega ära, et süstida oma igapäevatöösse uut entusiasmi. Näidake üles aktiivsust ja kui olete enda ülesande täitnud, ärge jääge istuma ega ootama, et Teile midagi uut antakse. Olge oma ülesannete suhtes ette aktiivne ja positiivselt meelestatud. Selline suhtumine toob Teile tähelepanu ja võib-olla isegi ametikõrgenduse.

5. Kuulake vastukaja. Lubage endale, et uuel aastal kuulate, mida inimesed tööl Teile räägivad. On hämmastav, kui palju on võimalik teada saada inimeste seisukohtadest Teie suhtes. Seejärel töötage vajalike muudatuste kallal - või juhul, kui vastukajad on äärmiselt positiivsed, jätkake oma tegevust. Samuti õppige vastukaja vastu võtma, mis polegi nii lihtne, kui tundub. Kui vastukaja on positiivne, võtke see vastu lihtsa tänu saatel. Kui aga vastukaja on negatiivne? Ärge asuge iialgi kaitsesse. Kuulake see ära. Kui arvate, et vastukaja pole täpne, paluge tuua näiteid. Kui leiate, et see on õigustatud, siis öelge, et hindate selle Teile selgitamist. Kui Te pole aga nõus, esitage rahulikult ja kindlalt oma seisukoht. Ärge hakake vaidlema ega minge endast välja.

6. Käige kaasas oma tööstusharu uute suundadega. Oma tööstusharu sündmustega kursisolek on karjääri edendamiseks elulise tähtsusega, ent sageli jätame selle kahe silma vahele. Aastavahetusel võtke endale kohustus lugeda erialaseid väljaandeid või külastada oma eriala konverentse või workshop'e. Jälgige ajalehtede ja ajakirjade äriveerge. Need on täisinformatsiooni uute suundade kohta. Ajaga kaasas käimine ning suutlikkus arutada intelligentselt uusi suundi ja teemasid aitab Teil esile tõusta ja oma positsiooni parandada. Kui Te teate, mis laiemas töömaailmas toimub, teate Te ka seda, kus ja millal erialaselt edasi liikuda.

7. Tehke selgeks oma väärtus. Seda tuleb teha iga paari kuu tagant ning aastavahetus on oma väärtuse hindamiseks suurepärane aeg. Kui Te seda teete, siis suudate hinnata ka oma väärtuse muutumist ning määrata kindlaks vajalikud sammud selle tõstmiseks. Pilk analoogilistele ametikohtadele oma ettevõttes või sellega seonduvas näitab kiiresti Teie enda finantsväärtust. Samuti on sageli hinnatavaks väärtuseks Teie staazh ettevõttes. Aja jooksul muutub inimene järjest väärtuslikumaks, eriti juhul, kui Te kasutate ka muid lahendusi, nagu näiteks pidev täiendõpe. Kui Te saate aru, et Teie väärtus tõstab Teid tööandja silmis soodsasse valgusse, võite mõelda läbirääkimistele palgakõrgenduse või edutamise asjus.

8. Looge head suhted teiste spetsialistidega. Pühadeaeg on ideaalne suhete loomiseks ja parandamiseks. Miks mitte seda fakti edasi arendada ning teha sellest üks oma karjäärilahendustest? Olge oma töökaaslaste suhtes abivalmis ja avatud ning ärge kunagi levitage kuulujutte. Hoolitsege, et Teid tuntaks kui ausat ja siirast töötajat.

9. Leidke alati enda jaoks aega. Viimane, ent mitte vähemtähtis nõue eelolevaks aastaks on hoolitseda iseenda eest. Te peate hoolitsema enda eest. Keegi teine seda ei tee. Väga harva juhtub, et tööandja soovitab Teil aja maha võtta. Seega peate seda ise tegema. Planeerige aega enese taastamiseks. Viige sõber lõunale, lugege raamatut, käige jõusaalis, massaazhil, minge kinno, randa või kunstinäitusele. Tehke mida tahes, et lõdvestuda ja end uuesti täis laadida. Ainult sel juhul saate olla produktiivne.
Artiklite otsing