AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv Tõelise ettevõtja viis saladust!
 

Tõelise ettevõtja viis saladust!

Sõnu nagu 'mässaja', 'tarmuka', 'teab mis teeb', 'riskija' ja 'üksi töötaja' kasutati kunagi iseseisva ettevõtja kirjeldamiseks. Sellistele haruldastele inimestele, kes ise omal käel hakkama said vaadati kui halastamatutele äriomanikele, kes olid täiesti mässunud oma kogutud rikkusesse, mis tuleb isiklikule elule kahjuks. Loomulikult oli see imidzh varjutatud müstikaga.

Tänapäeval on uus ettevõtja mudel - 'Tõeline ettevõtja'. See uus tüüp on edukas kuna ta saab aru, et unistus kindlusest ongi ainult unistus, ei midagi enamat. Nad on avastanud, et tõeline kindlus ei ole finantsiline, vaid see kui koputada oma sisemisele võimele elada sihikindlalt ning luua tähenduslik elustiil, mitte ainult äri. Sellised inimesed on 'Tõelised ettevõtjad'.

Kas Teie olete tõeline ettevõtja?
Igaüks võib saada Tõeliseks Ettevõtjaks. See oleneb perspektiivist. Siin on viis iseloomujoont, mis on ühine kõikidel Tõelistel Ettevõtjatel.

Tõelised ettevõtjad on
1. Ettenägelikud: Vana ettevõtja mudel oli tavaliselt mässaja. Need inimesed tahtsid oma vabadust, et teha asju nii nagu nemad tahtsid ja arvasid, et nad teevad seda paremini kui keegi teine. Selle definitsiooni järgi on Tõeline Ettevõtja kindlasti mingil määral mässaja. Kuid Tõelised Ettevõtjad on ettenägelikumad. Nad näevad tervikliku, üldist pilti ja neil on lai silmaring.

2. Saatuse kujundajad: traditsionaalsed ettevõtjad asutavad ettevõtteid, mis motiveerib väga hästi. Aga kui äri on juba olemas, kuhu sa siis lähed? Mida siis edasi teha? Tõeline ettevõtja liigub saatuse poole. Neid inspireerib miski, mis on suurem kui nad ise iganes luua suudavad. Nad koputavad oma sisemisele jõule ning astuvad julgelt edasi. Nad suudavad edasi minna hoolimata näiliselt ületamatutest raskustest. Õiged inimesed, kohad ja võimalused ilmuvad nagu maa alt, et aidata Tõelist Ettevõtjat.

3. Meelitajad: kõikidel ettevõtjatel on unistus. Mõndadel on kindel eesmärk, teiste jaoks on kõige olulisem just ettevõtjad olla. Nad sunnivad peale oma idee või äri kasvu, dirigeerides igat sündmust, mõeldes rohkem asju välja, kui on inimlikult võimalik saavutada. Nad on tarmukad. Teisalt aga, Tõelised Ettevõtjad on Meelitajad. Nad tunnevad suurt tõmmet oma saatuse poole. Õiged inimesed, kohad ja võimalused ilmuvad nagu maa alt, et aidata. Kui nad tegutsevad, on see inspireeritud ja efektiivne.

4. Rahulolevad: paljud traditsionaalsed ettevõtjad saavutavad ruttu oma unistused ja asutavad väga edukad ettevõtted, kuid nad on nagu ikka poolikud. Miks? Sellepärast, et nad ei ole vaevunud mõtlema selle peale, mis neile tegelikult tähtis on ning tulemuseks on see, et nad on ohverdanud oma tervise, suhted või isiklikud vajadused, et arendada oma äri. Tõeline Ettevõtja asutab oma ettevõtte seestpoolt väljapoole nagu eneseteadlikud inimesed. Nad mõistavad põhiväärtuste reastamise tähtsust oma põhimõtete ja unistustega, et täituks saatus ning nad ise rahul oleksid.

5. Inspireerivad: paljud ettevõtjad ei taha töötajaid ja kolleege oma palgasaajate nimekirja, nad eelistavad töötada üksi. Need, kes seda teevad, ei ole tavaliselt head juhid. Nad pigem kontrollivad igat sammu ja juhendavad peensusteni või siis ei juhi üldse. Tõeline Ettevõtja oskab meeskonnatööd väärtustada ning oskab inspireerida inimesi, kes siis õitsele puhkevad. Kui Tõeline Ettevõtja ei ole vilunud juht, siis teavad nad millal see töö kellelegi loovutada, kes on selles vallas kompetentsem. Nad mõistavad, et rahulolevad inimesed on kasulikumad ja produktiivsemad ning üleüldiselt õnnelikumad. Selle tulemusena lööb äri õitsele.

Kas te olete parajasti ettevõtja või siis soovite selleks kunagi saada, on Tõelise Ettevõtja iseloomujoonte arvesse võtmisel palju eeliseid. Heitke kõrvale traditsionaalse ettevõtja tüüp ja tehke ruumi arengule. Niisiis, kui te olete valmis astuma sammu edasi ja tunnistama oma soovi elada tähendusrikast ja jõukat elu, siis on aeg tegutseda. Nihutage oma perspektiivi ja hakake Tõeliseks Ettevõtjaks.
Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 0  |  Keskmine hinne: 0
Hinda:
Artiklite otsing