AvalehtKarjääriabi Artiklite arhiiv Teenitud tunnustuse...
 

Teenitud tunnustuse...

Kuidas muuta ennast ja oma saavutusi töökohal nähtavamaks

OK, Te olete oma töös tugev ja järjekindel, ent näib, et keegi Teid ei tunne. Te olete praktiliselt nähtamatu, kuigi Teie tulemused pole teiste omast kehvemad. Teile ei saa osaks tulusaid pakkumisi, parimaid komandeeringuid ega ülemuse tänu. Mida teha?

See olukord on tavalisem, kui paljud mõistavad. Samuti on see tööstressi suurimaks allikaks.

Teie ülesannet sellises olukorras on lihtne välja selgitada, ent raske täita: Te peate tõstma töökohal oma profiili. Peate olema rohkem nähtav, mitte ainult ülemuste silmis, vaid kogu ettevõtte ulatuses.

Algajate jaoks tähendab see sageli suurema initsiatiivi üles näitamist, riskide võtmist, raskete ülesannete vabatahtlikku taotlemist ja selle tegemist, mida mõned töönõustajad nimetavad "säramiseks valgel taustal" - oma töökohustuste ületamist, et teha midagi, mida Teie ülemus ja kogu firma imetleks.

Teine võimalus teenida oma töö eest kiiduavaldusi on lihtsalt oma panus dokumenteerida. Mõned inimesed teevad igal kuul kokkuvõtte 5 peamisest kuu jooksul tehtud tööst, mida nad saavad vajaduse korral ülemusele näidata. Näiteks turundusjuhid võivad näidata, et broshüürid valmistati varakult ja eelarvest madalamate kuludega, müügijuhid võivad üles märkida oma arve jne.

See võib hoida Teie ülemust asjadega kursis ja panna teda Teid märkama. Samuti võib see anda hea enesetunde ja tõsta endast lugupidamist, nähes, mida olete tegelikult teinud.

Võite mängida firmasiseselt ka suuremat ühiskondlikku rolli, osaledes kõrge profiiliga komisjonides, töögruppides, isegi heategevusüritustes või golfiturniiridel. Nende asjade tegemine aitab Teid tähele panna, mitte üksnes oma grupis, vaid kogu firmas.

Teine võimalus eksponeerida oma annet ja saavutusi on nendest kirjutada sõna-sõnalt. Te võite muuta oma töö nähtavaks, avaldades artikleid äriajakirjades, professionaalsetes väljaannetes, firmalehtedes, isegi, andes intervjuu kohalikule ajalehele. See aitab Teil mõjutada oma ettevõtte juhte.

Niisamuti võib aktiivne osalus välistes ärigruppides ja -ühendustes, heategevuses ja ühiskondlikes liikumistes tõsta oma profiili, mis annab Teile omakorda tunnustuse ja staatuse, mis on Teile töökohal vajalik. Selle lisaväärtuseks võib olla ka isiklike sidemete laiendamine juhuks, kui otsustate töökohta vahetada.

Artiklite otsing