AvalehtKarjääriabi Artiklite arhiiv Sugulane kontoris. Poolt või vastu.
 

Sugulane kontoris. Poolt või vastu.

Küsimus on lihtne: kas võttes tööle sugulase või tuttava, teeme ettevõttele teene või karuteene. On selge, et soovime parimat mõlemale poolele – nii ettevõttele kui sugulasele. Kuid kas lähisugulane või tuttav on ka hea töötaja?

Ilma liigse filosofeerimiseta võib öelda, et õnnestumise tõenäosus on 50:50. Niisiis, teil kas veab ja kõik läheb õnneks, või jääte ilma töötajast, kelle suhtes olid kõrged ootused. Samuti võite sedasi ilma jääda ka oma sugulasest.

Nagu ikka, sõltub kõik suuresti inimesest, kes tööle võetakse. Sugulane või võõras, arvesse tuleb võtta tema oskusi, kogemusi, iseloomu, sobivust meeskonda jne. Tihti juhtub, et soovist inimest aidata (talle tööd pakkuda), jäetakse arvestamata olulised aspektid, miks teda tegelikult ei tasuks antud kohale värvata.

Soovitatav on siiski töötaja värbamisel korraldada avalik konkurss ja võrrelda kõiki CV-sid teie soovitatud inimese CV-ga. Ebaõnnestumisel ei saa teid sel juhul keegi süüdistada. Tööintervjuu sugulasega ja tuttavaga võib küll tegemata jääda, kuna tema iseloom on teile juba teada.

Samas on olemas ka selline näide elust enesest:
Ühte väikesesse külapoodi otsiti uut töötajat ning poeomaniku tütar soovitas oma sõbrannat. Kui siis kuu aega hiljem inventuur tehti, oli kahju 30 000 krooni. Pood jäi ilma töötajast ja tütar sõbrannast, kes nüüd raha osakaupa tagasi maksab. Nii et isegi väikeses külakohas, kus kõik tunnevad kõiki, võib siiski selliseid ebameeldivaid üllatusi ette tulla.

Või risti vastupidine näide:
Üks suurfirma otsis omale ostujuhti. Kandidaatide hulgas oli ka finantsjuhi tütre soovitatud noormees, kelle kohta ettevõtte juhtkonnal oli esmamulje “mida see patsiga tegelane ka ostujuhi tööst teab!” Niipea kui noormees aga suu lahti tegi, selgus, et just teda nad sinna kogu aeg vajanud ongi. Ostujuht on praeguseks juba üle 3 aasta sel kohal töötanud.

Nagu ütleb vanasõna: seitse korda mõõda, üks kord lõika. Mõelge hoolikalt järele, enne kui sugulase tööle võtate, sest panused on kõrged – võib palju võita, kuid võib ka kõik kaotada.

Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 0  |  Keskmine hinne: 0
Hinda:

Artiklite otsing