AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv Nii suunad sina bossi
 

Nii suunad sina bossi

› Kunagi ei kuula juht seda, mida sul on öelda. Sul on kõrini selle lootusetu majaka juhtimisstiilist. Võib-olla oleks aeg juhtimine üle võtta? Panna juht oma pilli järgi tantsima? Õpi selgeks suhtlemiskunst ja varsti näed, et juht kuulab sind. Pisut taktikat ei tee paha.


› Sa pead sügavalt uskuma sõnumisse, mida edastad. Näita üles innukust, kuid jää asjalikuks. Kui oled liialt emotsionaalne ja esitad liiga palju fakte, siis on näha, et eriti mehed ei võta sind tõsiselt. Nad tunnevad abitust ja asuvad kaitsepositsioonile.


› Ära mängi ohvrit ega märtrit. Kui esimest korda ei õnnestu, proovi uuesti, selle asemel, et ringi käia ja ennast haletseda.


› Kui sa pead ülemusele midagi esitlema või ettepaneku tegema, siis too kõigepealt välja positiivsed küljed. Ära alusta nii: "See on keeruline, ma ei tea, kas ma saan hakkama, kuid..."


› Kui sa võtad üles raske teema, siis anna vastaspoolele järelemõtlemiseks aega. Kui sa räägid aina edasi, upub ülemus sõnade voolu ja asub taas kaitsepositsioonile.


› Kui sa soovid juhiga vestelda, lepi eelnevalt aeg kokku. Ära ütle: "Nüüd pean ma teiega rääkima." Kui juht on meessoost, siis tõenäoliselt muutub ta väga rahutuks ja asub kaitsepositsioonile. Anna eelnevalt teada, kui palju aega vajad. Kui juhi päev on pingeline, vali teine aeg.


› Valmista end ette. Räägi, mida sa tahad oma jutus puudutada ja miks. Ära kaldu teemast kõrvale. Katseta erinevate argumentide ja väljendusviisidega. Kui sulle sobib, siis harjuta mõne kolleegiga rollimängu.


› Ära mõtle eelnevalt välja ühtegi valmislahendust. Kaasa juht lahenduse otsimisse. Mõtle välja alternatiivid. Kui asi puudutab läbirääkimisi, siis ära kõhkle küsida mõtlemisaega. Lõpeta vestlus kokkuvõtte ning võib-olla ka järeldusega, et vältida teievahelisi arusaamatusi.


› Ära karda kritiseerida juhi eelistusi. Kui sa oled saanud uue juhi, siis tutvu kõigepealt tema juhtimisstiiliga, nii et oleksid ette valmistatud. Küsi teiste käest, kuidas juht kohtumistel käitub.


› Ära ütle kõike välja, mida mõtled. Ole avameelne, kuid jäta eraelu oma teada.


› Ole positiivne. Sinu hoiak ja valmisolek headeks suhe-teks määravad kogu ette-võtmise õnnestumise.

Allikas: Eesti Päevaleht Online
Artiklite otsing