AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv Miks peaks laskma end välja rentida?
 

Miks peaks laskma end välja rentida?

Siinsel tööjõuturul tundub pisut harjumatu, et inimesi justkui asju renditakse. Mujal maailmas leidub päris palju neid, kes eelistavad püsiva töösuhte asemel olla hoopiski kellegi välja renditud.

Asjasse mittepuutuvatel inimestel tekib küsimus, et miks nad küll sellega nõus on, et neid kui objekte käsitletakse? Vastus on lihtne - agente kasutades saavutavad nad parima tulemuse oma oskuste rakenduseks.

Igasuguste elukutsete esindajate puhul on agenditeenus toimiv. Rentimisagentuur on huvitatud sellest, et töötaja oleks pidevas rakenduses. Inimesele tekibki sel moel agent, kes tema tööjõudu müüb. Töötaja sellest rahaliselt ei kaota, sest palgataseme määrab turg.

Teiseks põhjuseks, miks inimesed tahavad olla renditud, on kogemusepagasi omandamine. Ühes ettevõttes tööl olles saab inimene ühe ettevõtte tõekspidamised ja töömeetodid. Töötades sama perioodi jooksul mitme ettevõtte heaks, saab aga palju erinevaid kogemusi. See on ühest küljest huvitav, aga teisest küljest tõstab ka inimese toimetulekuvõimet erinevates olukordades, mõjudes nii investeeringuna tulevikku.

Kolmandaks põhjuseks on mõistlik töö- ja vaba aja suhe. Tekivad perioodid, mil inimene saab pühenduda enesele ja sõpradele. Püsiva töösuhte puhul on vaid 28 päeva puhkust aastas. Kui aga hakkad pikemaid pause sisse tegema, tekib CV-sse luuseri imago. Kui oled renditud, on see aga normaalne asjade käik. Nii ongi suurel grupil inimestel kujunenud välja eelistus töötada rendifirma kaudu, selle asemel, et ise endale tööd otsida ja pikaajalises töösuhtes olla. On huvitav ja arendav ning saab ka rohkem vaba aega.

Enne kui lähed end rendifirmasse pakkuma, tasub teha veidi kodutööd.

1. Tööjõurendifirma pankrotioht.

Teenust ostvad firmad võivad vaidlustada neile osutatud teenuse ning seeläbi viivitada raha maksmisega. Seega peab tööjõudu rentival firmal olema pankroti vältimiseks tugev käibekapitali varu. Uuri, mis on firma käive ja mis on kasum. Uuri, kes on firma omanikud ja kui suur on ettevõtte võimalus täiendavat käibekapitali kaasata.

2. Võimalikult suur töökogemus.

Vaata, kui suur on tööjõudu rentiva firma kliendibaas. Seda näed tööpakkumiskuulutustelt.

3. Võimalus saada alalise töökoha pakkumine.

Vaata, kas renditöövormi pakkuval firmal on ka alalise tööjõu otsingu teenused. Sellisel moel saad ennast esialgu renditööjõuks pakkudes ja head tööd tehes saada tulevikus pakkumisi püsivale töökohale.

Allikas: Eesti Päevaleht Online

Artiklite otsing