AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv Liitlaste leidmine töökohal
 

Liitlaste leidmine töökohal

On oluline, et töökaaslased oleksid Sinu poolel

Liitlaste omamine tööpaigal on tänapäeval karjääri jaoks eluliselt tähtis. Organisatsioonid ja osakonnad muutuvad järjest enam teineteisest sõltuvaks ning selline areng ei võimalda isoleeritud lähenemist ülesannetele ja koostööle kolleegidega.

Liitlaste leidmiseks peavad töötajad asuma oma töö suhtes kaasatöötavale seisukohale. On võimalik, et  osaled projektis, kus pead töötama koos erineva taustaga inimestega. Väljapaistev tegevus, maine ja avatus võimaldavad Sul orienteeruda edukalt selles muutuvas keskkonnas. Siin on Sulle mõned soovitused, kuidas töö juures endale liitlasi leida.

Lahendage vaidlused juba eos

Seda on väga raske teha ning mitte ainuüksi tööl. See nõuab meilt arvamuste erapooletut kõrvutamist ja enese allasurumist, et teisi kuulata - see meeldib vaid vähestele. Kuna paljud inimesed vihkavad konflikte, peidavad nad vaidlused kahjuks oma sisemusse, selle asemel, et neid lahendada. Kuna vaidluste lahendamine on keeruline, võib juhtuda, et pead eemale astuma ning valmistuma hilisemaks vestluseks. Ent parem on inimestel teha seda paari päeva jooksul, et probleem ei jõuaks tuhmuda.

Püüdke mõista teiste tegude põhjusi

Konfliktide puhul kaldub enamus inimesi esitama miks küsimusi, nagu näiteks: "Miks te nii toimisite, ütlesite, tundsite" jne. Miks küsimused suruvad inimesed kaitsepositsiooni ja valavad vaid õli tulle. Parem on arendada selgituste küsimise oskust. Küsimused, nagu "Kas ma sain teist ikka õigesti aru?", "Rääkige mulle lähemalt" ja "Kus te varem selliste olukordadega kokku olete puutunud?" ei tekita kolleegides pingeid ja jätavad suhtlusliinid avatuks.

Täitke oma ülesandeid hoolikalt

Ühe osa liitlaste leidmisest moodustab hea maine saavutamine ning Sinu maine sõltub paljuski Sinu tööeetikast ja suutlikkusest. Sinu suutlikkust mõõdetakse selle järgi, kuidas Sa suhtud oma ülesannetesse, olgu need siis meeldivad või ebameeldivad. Aeg-ajalt saame kõik endale ülesandeid ja projekti osi, mida me meelsamini väldiksime, lootes, et keegi teine need meie eest ära teeb. Kahjuks võib selline passiivne töössesuhtumine põhjustada kergesti negatiivseid tundeid ja umbejooksnud tähtaegu.

Näidake kõigis projektides üles lisaaktiivsust

Lisatöö võtmine, kohustuste ületamine ja ülesannete täitmine, mida keegi endale ei soovi, aitab tööl liitlasi leida. See ei tähenda, et Sa peaksid töötama 80 tundi nädalas või alati kõigi ülesannetega nõustuma. Ent abistava käe sirutamine ja eneseületamine projektides loob usalduse ja kindlustab Sinu mainet - kaks komponenti, mis on liitlaste leidmisel möödapääsmatud.

Vältige kuulujutte, süüdistusi ja klatši

Kuulujuttude levitamine on üks mõttetumaid viise kellegi murdmiseks. Pinnapealselt näib, nagu leiaksid Sa kuulujuttude ja teistest rääkimise abil endale liitlasi. Tegelikult aga õõnestad Sa oma mainet ja usaldusväärsust. Muutke endale tavaks kuulujuttudest hoiduda või katkestada teema muutmiseks vestlus konkreetse küsimusega ülesande kohta. Sa teenid kuulujuttude vältija maine ning saavutad sellega kõrgema hinnangu ja saate liitlasi.

Hoidke suhtlusliinid avatuna

Kaastöö kolleegidega ja küsimuste esitamine on tänapäeva töökeskkonnas väga oluline. See ei loo üksnes usaldust ja võimalda kolleegidel üksteiselt õppida (mis omakorda tekitab liitlasi), vaid võib tulla kasuks ka Sinu karjäärile. Minevikus piisas olla vaid ekspert, kes nende kontoris vegeteeris. Sa tekitasid olukordi, kus teised sõltusid Sinust teadmiste tõttu. Tänapäeval pole olemas ametit, mida ei saaks omandada ega asendada. Seetõttu peame me kõik teadma, mida teevad teised, mida nad teavad ning kuidas saaks meie asjatundlikkus neile abiks olla. Leidke aega regulaarsele kolleegidega lõunatamiseks ning teiste projektide ja osakondade tundmaõppimiseks.

Liitlaste leidmine töökohal on lihtsam, kui Sa arvad. Tuleb vaid olla varakult aktiivne ja luua positiivne maine kogu organisatsioonis.

Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 0  |  Keskmine hinne: 0
Hinda:
Artiklite otsing