AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv Kümned ettevõtted müüvad neidusid välismaale seksiorjaks!
 

Kümned ettevõtted müüvad neidusid välismaale seksiorjaks!

Helen Eelrand
Eesti Päevaleht

Emad muretsevad välismaal kadunuks jäänud tütarde pärast
Töösoovijalt ootavad lubadeta firmad vaid vastutulelikkust

Eestis tegutseb kümneid firmasid, kes kohalikke naisi välismaale prostituutideks vahendavad. "Täielik kaos. Riigil puudub igasugune teave naisi müüvate firmade kohta," ütles töövahendusfirmasid küsitlenud Helve Kase Avatud Ühiskonna Instituudist.

Kase sõnul otsib seksiteenust pakkuvaid tüdrukuid iga päev umbes kolmkümmend firmat, neist kolm neljandikku vahendab tööjõudu välismaale. Samas puudub statistika, kui palju naisi pakkumise vastu võtab ning enesemüügiga tegeleb.

Inimkaubandusvastase kampaania koordinaatori Kristiina Luhti sõnul sai kampaania "Sind müüakse kui nukku" küsimuste-vastuste telefon 50 kõnet päevas. Tihti uurisid emad, mida teha, kui tütar on välismaale tööle suundununa teadmata kadunuks jäänud.

Vahendusfirmas head suhtlejad. "Töövahendusfirmas võtab telefoni vastu väga hea suhtlemisoskusega koolitatud inimene. Vaene naine, kes on igalt poolt vaid äraütlemisi saanud, tunneb end loomulikult meelitatuna," kirjeldas Kase.
Uuringu käigus end tööotsijana esitlenud viis naist said kohe telefonikõne alguses teada, et striptiisitari, tantsijanna või ettekandja asemel otsitakse tegelikult prostituuti. Nõudmisi välimuse või tantsuoskuse kohta ei seatud, soovitatav oli minimaalne inglise keele oskus, nõutav maksimaalne vastutulek kliendi soovidele. "Huvi kadus, kui ennast pakkus professionaalne tantsija. Neil ongi vaja kogenematuid totusid," ütles Kristiina Luht.

Helve Kase sõnul teeb töövahendajate püüdmise raskeks see, et nad vahetavad pidevalt kontaktandmeid.
Politseiameti kriminaalosakonna komissar Enrik Luts ütles, et prostituudid ei soovi tunnistama tulla, sest neile pole võimalik anonüümsust pakkuda. "Politsei tegutseb operatiivselt, aga ka pätid tegutsevad operatiivselt. Tavaliselt põrkume sellele, et inimene ei püüagi tunnistusi anda."

Põhjamaade ministrite nõukogu ja Humanitaarinstituudi korraldatud uurimusest selgub, et Eesti keskkoolitüdrukud ei aima töölevahendamise ohtusid.

Eliitperede tütred naiivseimad. Ida-Virumaa neiud teavad uuringu kohaselt küll inimkauplemisega seotud ohtusid, kuid soovivad esimesel võimalusel Eestist lahkuda. Eestlannad seevastu on kasvanud heades oludes liialt naiivseks.

Eriti ohustatud on uuringu järgi eliitperede tütred, kes peavad end otsustajateks ja määrajateks. "Nii mõnigi neiu ei oska aimata, et võõras keskkonnas, vanematest ja kodust eemal kaob ka staatus," seisab uuringus, kus küsitleti Tallinna, Tartu, Pärnu, Saaremaa ja Narva neidusid.
Artiklite otsing