AvalehtKarjääriabi Artiklite arhiiv Kuidas töökohal hetkeks aeg maha võtta?
 

Kuidas töökohal hetkeks aeg maha võtta?

See on küsimus, millele ei ole lihtsat ega ühest vastust. Nagu on erinevad töökohad ja tööd, nii on erinevate soovide ja vajadustega ka töötajad, eelistades kohati lausa vastandlikke asju. Olles aga hommikune või õhtune töötegija, suitsetaja või mittesuitsetaja, suurepärase või kehva keskendumisvõimega -


et sadulas püsida, on vaja end hoida ja laadida.

Suitsetajatele pakub hetkelist vaheldust ja lõdvestust suitsunurk, kui see firmas olemas on.
On muidugi ka selliseid asutusi, mille ruumides suitsetamist ei lubata ja kirglikud suitsetajad maja ees tänaval suitsetama sunnitud on. Need evamugavused ei näi kedagi häirivat, ilmselt on hetk aega pausina väärtuslikum.
Kohvisõber leiab kohvimasina või kohviku. Mida teevad aga need, kes ei hooli sigarettidest ja kohvist?
Seisva töö puhul on väikese puhkepausi tarbeks kindlasti vaja mõnusat tooli.

Puhkemööbliga nurgakesed on vajalikud ootavale kliendile, aga sama olulised oma firma töötajatele.

Tihti sellisest istenurgast ka piisab. Kasuks tuleb, kui puhkenurga aknast avaneks huvitav või kena vaatepilt (panoraam vanalinnale, kena siseõu, vaade merele vms). Veel parem, kui oleks võimalus minna hetkeks värske õhu kätte - aeda, parki, rõdule. Väga hästi mõjub voolava vee jälgimise võimalus, ka veevulina kuulamine mõjub rahustavalt ja hetkeks unustatakse mured. Väga levinud ja miks ka mitte koos veesilmaga on toalillede kasutamine. Side loodusega ja taimede vaatlemine mõjub kõigile hästi.

Paar võtet, mis toimivad ka töökohast lahkumata, on

piltide või muude kunstiteoste kasutamine ning ruumi enda värvilahendus ning valgustatus. Silmad puhkavad ja mõtegi läheb lendu, kui pilk peatub maalil, reprol, skulptuuril või seinavaibal. Väga rutiinse töö puhul mõjub kindlasti hästi, kui mõni sein on värvitud erksama tooniga või on ruumis midagi muud värvikat. Samas ei maksa värvidega ka liialdada, sest töökoht on eeskätt siiski töö tegemiseks. Kui tööruum on rahulikus värvigammas, siis puhkenurgas võiks kasutada särtsakamaid toone ja ka vastupidi - kõik oleneb töö iseloomust.
Kontoris ja mujal, kus praktiliselt päev istutakse, on oluline töötooli mugavus ja sobilikkus. Hetkeliseks puhkuseks on siis hea väike jalutukäik või sirutus, kui aga võimalik, siis tööpind, kus oleks mõnda aega võimalik tööd seistes jätkata.
Rangest töökeskkonnast eraldatud puhkenurka aga võiks sättida midagi veidrat, erilist või naljakat, sest üks on kindel - hea nali ja huumor aitavad ja värskendavad alati.


Artiklite otsing