AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv Kuidas seljatada 250 konkurenti?
 

Kuidas seljatada 250 konkurenti?

Kandideerimiste arv on tõusulainel. Isegi tavaliselt vaiksel juunikuul kandideeriti meie tööportaalis 55 000 korral. Nii juhtuski, et nädal tagasi teatas meie värbamisspetsialist, et tema ühele atraktiivsele konkursile laekus ligi 250 kandidaati.

Juba täna võib seega käes olla olukord, mil seisad silmitsi 250 konkurendiga, kes kõik taotlevad Sinuga sama töökohta. Jagame Sinuga oma kogemust, kuidas valituks osutuda.

  1. Kordame üle kuldreegli: kandideerida tasub sel juhul, kui Sinu oskused ja teadmised vastavad 75% tööpakkumises kirja pandud nõuetele. Huupi kandideerimisel ei ole mõtet, sest varem või hiljem jääd Sa “vahele” ning head tulemust sedasi tegutsedes niikuinii ei saavuta.
  2. Tee oma CV võimalikult täielik ning põhjalik. Kontrolli, kas Sinu CV-st on võimalik leida vastus kõikidele tööpakkumises kirjas olevatele nõuetele. Sa võid olla sobilik kandidaat, kuid kui Sinu CV seda ei kajasta, siis Sind lihtsalt praagitakse välja.
  3. Vaata oma CV veel kord kriitilise pilguga üle, et ei oleks sees kirjavigu, oleksid olemas soovitajad, huvid-hobid-harrastused, kõik varasemad saavutused. Lisa ka asjalik foto endast.
  4. Kui tööpakkumisele on lisatud online intervjuu küsimused, siis suhtu nendele vastamisse tõsiselt. Sinu vastused näitavad lisaks teadmistele ning kirjaoskusele ka Sinu suhtumist ja huvi pakutava töökoha vastu. Samuti ära unusta iga kandideerimise juurde lisada nõuetele vastavat ning huviäratavat kaaskirja.
  5. Esimese vooru edukast läbimisest annab Sulle tunnistust tööpakkuja telefonikõne. Ole valmis vastama järgmistele küsimustele nagu Miks kandideerid? Milline on palgasoov? Millal alustada saad? Kuidas keeleoskusega tegelikult lood? jne. Kui Su ei ole võimalik kohe segamatult ning keskendunult telefoniintervjuud teha, siis lepi kokku uus endale sobivam aeg.
  6. Töövestluseks valmistumisel arvesta võimalusega, et tegemist ei pruugi olla näost näkku intervjuuga värbamisspetsialistiga. Sind võidakse tutvustada ka tulevastele kolleegidele, lisaks võivad intervjuul osaleda näiteks juhtkonna töötajad. Siit ka meie soovitus enne intervjuule minekut uurida töökoha kohta välja nii palju informatsiooni kui võimalik.
  7. Vastavalt ametikoha eripärale võidakse Sul seejärel paluda teha kodutöö, grupitöö, testimine, proovipäev või muu säärane voor. Ära unusta, et lõppotsuse juures mängivad rolli kõik erinevad nüansid kuni isikliku sobivuseni välja. Otsus on mõlemapoolne – kui selleks ajaks oled aru saanud, et töö, töökoht, töötingimused või ka tulevane ülemus ei ole Sulle sobivad, siis kaalu loobumist.
  8. Kui osutud valituks, siis soovime Sulle edukat katseaega ning töösuhet. Äraütlemise korral ära pahameelt pea, vaid hoia silmad-kõrvad lahti uute võimaluste tarvis ning loomulikult külasta regulaarselt CV Keskust.
Suure hulga konkurentide seljatamisel on abiks positiivne suhtumine ning kindlasti põhjalik ettevalmistus.
Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 1  |  Keskmine hinne: 5
Hinda:
Artiklite otsing