AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv Kuidas muuta end vallandamiskindlaks?
 

Kuidas muuta end vallandamiskindlaks?

 

 

CV Keskuse tööportaal viis läbi järjekordse küsitluse, mille eesmärk oli uurida, mida töötajad ise selleks teevad, et vähendada riski sulg sappa saada. 

Üllatuslikult selgus, et ligi pooled vastajatest (47%) ei tee midagi selleks, et oma töökohta säilitada. Peaaegu sama oli selle vastusevariandi osakaal ka täpselt aasta aega tagasi, kui küsisime sama küsimust.
 
Nende töötajate hulgas, kes on valmis midagi oma töökoha säilitamiseks ette võtma, oli kõige levinumaks mooduseks väga elementaarne – lihtsalt töötan efektiivsemalt, seega olen ettevõttele kasulikum. Sellise vastuse andsid 34% kõigist vastajatest. Siin on toimunud ka oluline muutus võrreldes möödunud aastaga. 2009. aastal oli neid, kes läbi efektiivsema tööpanuse oma töökohta säilitada lootsid, kaks korda vähem kui nüüd - kõigest 16% vastajatest.
 
Aasta tagasi arvas 30% inimestest, et töökoha säilitamiseks piisab vaid sellest, kui oma kasulikkusest juhtkonnale mõista anda. Selliste inimeste arv on tänaseks kõvasti kahanenud, neid on 2 korda vähem ehk 14% kõigist vastajatest.
 
Varem tööle ja hiljem koju minema on töökoha säilimise nimel nõus 5% kõigist vastajatest.
 
Milliseid samme astud, et vähendada riski tööst ilma jääda?   2010-03 2009-03
ei tee selleks midagi   47% 50%
teen tööd efektiivsemalt   34% 16%
annan juhtkonnale mõista, kui kasulik ma ettevõttele olen   14% 30%
lähen tööle varem ja lahkun hiljem   5% 3%
 
„Need töötajad, kel töökoht säilinud, on võrrelduna aasta taguse ajaga muutunud oluliselt teadlikumaks sellest, miks ettevõtja saab neile üldse tööd pakkuda“ kommenteeris küsitluse tulemusi CV Keskuse tegevjuht Paavo Heil. 
„Saadakse aru, et ettevõtted, selleks et elus püsida, areneda ja jätkuvalt konkurentsivõimelised olla, peavad teenima kasumit. Tänases majandussituatsioonis suudavad kasumit teenida need, kes oskavad oma tootmissisendid (milleks on tihti tööjõud) konkurentidest efektiivsemalt tööle panna. Firmadel, kus see teadmine on jõudnud töötajateni, on kindlasti suur konkurentsieelis“
Artiklite otsing